Baharatlı tavuk ve pilav, çok lezzetli

Leila

Global Mod
Global Mod
Yılın hangi zamanı olursa olsun her zaman tavuk ve pilav yemeği pişiririm. En sevdiğim karbonhidratla birleşen en sevdiğim protein ve her çeşidini seviyorum: Hainanese Tavuklu Pilav, Arroz Chaufa, Arroz con Pollo, Iwuk Edesi, Chicken Perloo, Chicken Rice, Chicken Doria, Oyakodon. Dışarısının sıcak olup olmadığı umurumda değil; tüm bulaşıklar alnımı silmeye ve tişörtümün kenarlarını vücudumdan uzaklaştırmaya değer.

Kay Chun'un yeni baharatlı tavuk ve pilavını da bu listeye ekleyin. Kemiksiz tavuk butları zeytinyağında altın rengi oluncaya kadar kızartılır ve ardından sarımsak, tarçın, kakule, zerdeçal ve yenibahar aynı yağda karıştırılarak tatları ortaya çıkar. (Zerdeçal, oldukça pahalı olabilen safranın yerine iyi düşünülmüş bir alternatiftir.) Daha sonra pirinç, et suyu, çekirdeksiz kuru üzüm ve antep fıstığı eklenir ve her şey kısa bir süre ve nazikçe kaynatılır. Üzerine kavrulmuş badem serpin ve hazır: pilavlı son derece lezzetli bir tavuk.

Önerilen tarif

Kakule ve tarçınla baharatlı tavuk ve pilav

Tarifi görüntüle →

Kay'ın tarifinin bir diğer avantajı da, tavuk ve pilavlı yemeği hazırlamanın nispeten hızlı olmasıdır – baştan sona sadece 45 dakika. Lidey Heuck'un karidesli Vongole Rosso versiyonu (karidesle karıştırılmamalıdır) da oldukça hızlı bir şekilde hazırlanıyor. Aynı şey Ali Slagle'ın Chipotle Coconut Chicken'ı için de geçerli; kilerinizdeki hindistancevizi sütü konservesi ve buzdolabındaki adobo'daki yarı boş chipotle biber kavanozu için harika bir kullanım.

Yaz hafta sonları sıradan toplantılara davet eder ve gündelik toplantılar lezzetli salatalar gerektirir. Eric Kim, bu taze otlu ve peynirli salata tarifini Brooklyn'deki Oma Grassa'nın şefi Adam Baumgart'tan uyarladı ve temel bir gerçeği yansıtıyor. Eric, “İyi bir salata sizi heyecanlandırabilir” diye yazıyor, “ancak gerçekten harika salataların hepsinin ortak bir yanı var: bol miktarda peynir.”

Kay'ın Tahinli Ramen Salatası peynir içermiyor ancak bol miktarda kremalı lezzet sağlayan tahin içeriyor. Ayrıca ona titrek lezzetini veren hazır ramen eriştesi de içerir. Baharat paketlerini başka bir kullanım için saklayın (bu Japon partisi karışımı gibi).

Hafta sonu için iki kolay yemek pişirme projesiyle ayrılıyorum çünkü benim için mutfakta istediğim her şeyi yapmak için birkaç saatim olmasından daha lüks bir şey yok. Melissa Knific'in yeni çilek reçeli tarifi ilgimi çekiyor; çiftçi pazarımdaki indirim standlarından satın aldığım morarmış meyveler için harika bir kullanım. Reçelime eşlik etmek için de, almayı her zaman unuttuğum için ev yapımı ayranla yaptığım yastık yumuşaklığında, akordeon şeklindeki ayran şekerli kurabiyeler.