Basit, Mükemmel Yaz Yemekleri – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Yaz gündönümü Kuzey Yarımküre'ye yedi gün daha ulaşmayabilir ama ben sabrımla tanınmıyorum. Haftalardır yaz modundayım. Rockaways'de sahildeydim. Güneşli verandalara donmuş içecekler içtim. Sakin bir cuma günü saat 15.00'te işi bitirdim. O kadar çok dondurma yedim ki.

Artık benim de yemek pişirme konusunda aynı yolu takip etmemin, dolgun ürünlere güvenmemin ve parka, havuza veya partiye zaten geç kalmış bir kişiden çok az şey talep etmemin zamanı geldi. Kabak, domates, salatalık ve mısırdan minimum çabayla veya ideal olarak herhangi bir ısı uygulaması olmadan bahsediyorum.

Yaz kabaklarının en tazesi olan Yasmin Fahr'ın galeta unlu kabak salatası (yukarıda) tam da size göre. Kabağın kendisi çiğ kalır ve keskin bir hardal-limon turşusu ile yumuşatılır. Marine sosu hamsi gerektirebilir, ancak harika okuyucularımız denenmiş ve test edilmiş bir alternatifle şimdiden bir adım öndeler: “Bu tarifi hamsilerin yerine bir çorba kaşığı beyaz miso, bir miktar tamari ve bir miktar da hamsi koyarak veganlaştırdım. kapari salamurası. Harika çalıştı!” diye yazdı bir yorumcu. Sobayı açmanız gereken tek şey çabuk kavrulmuş tepesi.

Ekmek kırıntıları ile kabak salatası

Bu tarife göz atın.

Hetty Lui McKinnon'un salatalık, mısır ve fesleğenli soğuk susamlı erişteleri için, sert pirinç veya buğday eriştelerini kısaca kaynatmaktan başka bir şey yapmanıza gerek yok. (Ve eğer makarnayı buzdolabında zaten pişirdiyseniz, daha da iyisi!) Salatalığı doğrayın, mısırın çekirdeklerini çıkarın, bir avuç fesleğen yaprağı alın ve üç malzemeden oluşan sosu birlikte karıştırın. Bu kadar. Gerçekten hayır.

Tepside veya tavada küçük bir yemek yapmak için hava çok sıcak değilse, Yasmin'in hafif sotelenmiş sulu kabak, domates ve beyaz peynir yığını tam da aradığınız şey olabilir. Izgara yapmadan önce sebzeleri biraz soya sosu, kimyon ve kırmızı biberle tatlandırın ve kısa süre sonra peyniri karışıma ekleyin. Her şeyi doğrudan tepsiden yerdim ve suyunu emmek için baget parçalarını koparırdım.

Hetty'nin kızarmış salatalık ve tofu, salatalığın ve domuz eti kızartmasının vegan versiyonu da mutfağı çok fazla ısıtmamalı. Salatalıkların harika çıtır, yumuşak bir dokuya sahip olmasını istediğiniz için, tofuyu kızarttıktan sonra yüksek ateşte wok içinde yalnızca birkaç dakikaya ihtiyaçları vardır.

Ama Ali Slagle'ın izniyle dev alıntılarla yemek pişirmeye geri dönelim: Domates! Çedar! Kızarmış ekmek! Yaz aylarında ekmeğin üzerine kalın, parlak domates dilimleri koymak için herhangi bir teşvike ihtiyacınız olmadığını biliyorum. Ancak burada peyniri işleme şekli bir aydınlanmadır. Rendelenmiş çedar peyniri eritmek yerine mayonezle karıştırıp tostun üzerine sürüyor, bu ipucunu Chris Kronner'ın yemek kitabından uyarlamış. Hala sıcak olan ekmeğin üzerinde, kombinasyon “queso ile bibersiz yenibahar peyniri arasında bir yerde kremsi bir temel” haline geliyor, diye yazıyor.

Bir okuyucu, “Bu bir tariften çok canınız çektiğinde yaz domateslerinin tadını çıkarmanız için harika bir hatırlatma ve buna çok sevindim” diye yazdı. Çok iyi, çok iyi!

Domates ve kaşarlı tost

Bu tarife göz atın.

Sadece bir şey!

Mangolarınız, meyveleriniz ve kirazlarınız için tatlılardan bahsetmeyeceğimi ve esnek yaz ürünleri hakkında yazacağımı mı sandınız? Sanki beni hiç tanımıyorsun.

Yazın yemek pişirmek zorlu bir iştir, bu nedenle fırında harcanan eforu minimumda tutuyoruz. David Tanis'in mango ezmesi o kadar kolay ki bir adımın eksik olabileceğini düşündüm. Ama öyle değil! Bu kadar basit. Jerrelle Guys Çilekli Kaşık Pastası o kadar basittir ki, elinizde varsa taze yerine dondurulmuş meyve kullanabilirsiniz.

Ve kirazların çekirdeklerini çıkarmak yeterli iş olduğu için onları pişirmenize bile gerek yok. Tüm yaz dondurmalarınızı renklendirmek için Melissa Clark'ın Kiraz Jübile'sini hazırlayın.