Bu evde yaptığım pizza

Leila

Global Mod
Global Mod
Pizza sorunlarımı çözen pizza

Yakın zamanda ailemi rahatsız eden bir pizza ikilemini çözdüm. Evimizde her zaman, mükemmel ama yavaşça kabaran ve kabarması günler süren bir hamur ile mağazadan satın alınan, çözülmüş bir hamur topunun anında hazmı arasında seçim yapmak zorunda kaldık. Marshmallow testi ama pizza.

Ev yapımı hamur muhteşemdir, leziz, leopar desenli, kenarları kabarık pizzalar halinde pişirilir, ancak onu yiyebilmek için dört sabırsız gün beklememiz gerekir (en sevdiğimiz, Marc Vetri'nin Mastering Pizza kitabındaki Napoliten hamurudur). Mağazadan satın alınan hamur hızlı bir şekilde bir araya gelse de sinir bozucu derecede tutarsızdır. Bazen tatmin edici derecede çiğnenebilir ama biraz yumuşak bir kabuk elde ederiz; bazen üzerinde peynir olan büyük, şekilsiz bir kraker elde ederiz. Hala oldukça iyi – yani pizza – ama her zaman beklentilerimizi karşılamıyor.

Üçüncü bir seçeneğin olması gerektiğini hissettim; tamamen öğleden sonra yapabileceğim, güvenilir derecede iyi bir hamur. Pek çok denemeden sonra nihayet pizza al taglio (pizza dilimleri) için tepsiye koymayı başardım.

Hızlı versiyonum popüler Roma atıştırmalıklarına dayanıyor ve üç saatten kısa sürede hazırlanabiliyor. Bu, bir top donmuş hamurun çözülmesi ve mayalanması için gerekenden yaklaşık bir saat daha uzun ve bin kat daha iyidir. Pizza ve focaccia arasındaki fark, üzerine herhangi bir malzeme (tabii ki hamsi!) eklenebilir, yumuşak, zeytinyağıyla doldurulmuş bir hamurdur. Bir dahaki sefere ev yapımı pizza canınız çektiğinde ama vaktiniz kısıtlıysa, deneyin ve nasıl gittiğini bana bildirin. Bana hellomelissa@Haber adresinden ulaşabilirsiniz.

Önerilen tarif

Tepside pizza al taglio

Tarifi görüntüle →

Al taglio pizzamı yapmak için en çok zamanımı hamurun kabarmasını beklemek alıyorum ama dürüst olalım: akşam yemeği için üç saat beklemek uzun bir süre olabilir. Bu yüzden yarım saatten kısa sürede akşam yemeğini sofraya getirecek bazı hızlı tariflerle bunu telafi edeceğim.

Hetty “Salad Wrangler” Lui McKinnon'un etsiz ve lezzetli bir başyapıtı ile başlayalım. Kavrulmuş çin lahanası ve cannellini fasulyesi salatasıyla, Çin lahanasını, sağlam sapları yer yer yanana kadar kavurarak, her zamanki tavada kızartma rutininden kurtarmaya çalışıyor. Ayrıca konserve beyaz fasulye ve cevizli susam yağı ile zencefil-akçaağaç sosu da vardır.

Alışılmışın dışında bir renk sıçramasının başka bir örneğinde Ali Slagle, Yunan salatasının klasik malzemelerini (domates, zeytin, salatalık ve beyaz peynir) alıp otlu, sarımsaklı yoğurtla marine edilmiş kızarmış tavuk butlarını ekliyor. Salatalıklı Yunan Tavuğu Beyaz Salata, sulu, lezzetli, kremalı ve pide ekmeğinin üzerine sürülmeye hazır.

İşte aramızdaki erişte severler için iki akşam yemeği fikri daha. Kay Chun'un somon soba eriştesi, toprak karabuğday eriştesi ve buharda pişirilen dashi suyuna batırılmış ince dilimlenmiş somon filetosu içerir ve balıkları fazla pişirmeden haşlar. Parlak bir ponzu-yeşil soğan sosu, zengin balıkları ve baharatlı erişteleri dengeler ve kaseye lezzetli bir dokunuş katar.

Ve sonra benim süper kolay, kiler dostu yumurtalı eriştem, tereyağlı ve yumurtalı reçelim var. Limonlu ekşi krema sosuna atılmış yumurtalı erişte ve akıcı yumurtaların, çıtırlık için haşhaş veya susam tohumlarının ve tazelik ve hafif pırasa aroması için bol miktarda taze soğan ve otların muhteşem bir karışımı. Sıradan bir akşam yemeği için veya Marci'nin tarif notlarında önerdiği gibi harika bir aile brunch'ı için servis yapın, özellikle de Şef Sweety'nin örneğini (ayrıca notlardan) takip ederseniz ve ekşi kremayı somon krem peynirle değiştirirseniz. Bu sizin tarafınızdan büyülenmeyi bekleyen bir tarif şablonu.

Şimdi tatlı için yarım saat kuralımızı bozacağım çünkü mutlaka yemeniz gerekenler listemin başında yer alan Dan Pelosi'nin sıfırdan yaptığı Death by Chocolate'tan bahsetmem gerekiyor. Bu, ev yapımı şeytan yemeği kekinin üzerine çikolatalı puding ve kabarık vanilyalı çırpılmış krema ile eklenen acı-tatlı bir ufaklıktır ve daha sonra her şeye doğranmış şekerleme parçacıkları serpilerek çıtır bir karamela popu oluşturulur.

Haberler Cooking'in tüm tariflerini almak için kesinlikle kaydolmak isteyeceksiniz (ve zaten aldıysanız teşekkürler). Teknik yardıma ihtiyacınız olursa hasta yakınlarına Cookcare@Haber adresinden e-posta gönderebilirsiniz.

Canınız pizza çekiyorsa ancak akşam yemeğini hazırlamak için sadece 15 dakikanız varsa ne yapmalısınız? Daha sonra tek bir tencerede Ali'nin beyaz fasulye ve domatesten yaptığı peynirli güveci hayal edin. Bir pizzanın tüm domatesli, erimiş mozzarella aromasına sahiptir, ancak yapımı daha hızlıdır, protein oranı yüksektir ve glutensizdir.