Bulgogi Nasıl Yapılır – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Bir zamanlar güzel bir yaz gününü Montauk'taki bir apartman dairesinde Kore mutfak yıldızı Maangchi ile yemek pişirerek geçirmiştim. Maangchi daireyi tatil için kiralamıştı ama yine de bana peynirli buldak veya ateşli tavuğun inceliklerini öğretmek için zaman buldu.

Çok sevdiğim ve sizlere de her zaman tavsiye ettiğim bir tarif ama yaz aylarında en çok kullandığım maangchi tarifi değil.

Bunlar, içeride veya dışarıda pişirebileceğiniz ve her iki durumda da masaya lezzet katan, sarma marul, otlar, ssamjang, kimchi ve buharda pişirilmiş pirinçle servis edilen popüler Kore barbekü yemeği Bulgogi (yukarıda) için talimatları olacaktır. Özellikle pazar günleri sabah kahvaltıdan sonra etleri kesip bütün gün marinede bırakabildiğim için hoşuma gidiyor.

Önerilen tarif

Bulgogi

Tarifi görüntüle →

Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

Hetty Lui McKinnon'un Bok Choy'lu Çin Usulü Soya Kızarmış Tofu tarifi, içi harika yumuşak olan çıtır tofu parçaları ve bunları ve yumuşak sebzeleri kaplayan harika lezzetli sosla hafta içi harika bir akşam yemeğidir. Yeterli sos yok mu? Bazı okuyucular iki kat daha fazla alıyor. İstedikleri gibi.

Salı

Alexa Weibel'in Milanese Tavuk tarifini hassaslığı ve cesurluğu nedeniyle seviyorum: Lex, düzleştirilmiş göğüslerin üzerine soğan tozu, sarımsak tozu ve rendelenmiş Parmesan peyniri ekleyerek ev aşçısını birçok Milanlı tavuğun sahip olmadığı muhteşem bir lezzet deneyimiyle ödüllendiriyor. . Süper limonlu yeşil salata ile servis yapın ve bunun aylık rotasyonunuza girip girmediğine bakın.

Çarşamba

Hamsi ve Ekmek Kırıntıları ile Karnabahar Makarnası, Anna Francese Gass'ın klasik bir Sicilya yemeği olan Pasta alla Paolina con cavolfiore'dan uyarlamasıdır. Yağda salamura edilmiş hamsileri sıcak bir tavada eriterek başlayın, ardından bunları domates sosu ve Palermo kilerinin temel malzemeleri olan tarçın ve karanfillerle karıştırın, pişmiş makarnanızı karıştırın ve son olarak bademle zenginleştirilmiş çıtır ekmek kırıntısı karışımını ekleyin. . Hamsi sevmiyor musun? Daha sonra bunun yerine kapari kullanın.

Perşembe

Ali Slagle'ın baharatlı karides ve mantarlı kızartma tarifinde çok fazla malzeme yok, ancak her biri sonuca büyük katkı sağlıyor: killi, et dokulu mantarlar, tatlı, tuzlu karides, kıyılmış kimçinin ateşli çıtırtısı. Lezzetlidir, çabuk hazırlanır ve makarna veya pilavla servis edilir.

Cuma

Evden çalışmıyorsanız ve öğleden sonraya kadar başlayamıyorsanız geç bir akşam yemeğidir, ancak gün batımında peynir ve zeytin, Frank Castronovo ve Frank Falcinelli'nin domuz eti braciole tarifi için bekleme süresini önemli ölçüde kısaltacaktır. Sosis, yedek kaburga ve köfte ile sosla pişirilmiş İtalyan-Amerikan klasiğinden daha hafif olan bu, hafta sonuna yeşil salata ve rendelenmiş ekmekle başlamanın güzel bir yolu.

Haberler Cooking'de bu hafta sizi bekleyen binlerce tarif daha var. Aramıza yeni katıldıysanız rica ederiz, ancak bunları okumak için bir aboneliğe ihtiyacınız olacak. Abonelikler fırınlarımızın yakıtıdır. Henüz yapmadıysanız, bugün abone olmayı düşüneceğinizi umuyorum. Teşekkür ederim.

Getty'deki eğitmenler gibi biz de teknolojimizle ilgili sorun yaşıyorsanız size yardımcı olmak için buradayız. Cookcare@Haber adresinden bize yazmanız yeterli, size geri dönüş yapacağız. Bir şeyden şikayetçiyseniz veya güzel bir şey söylemek istiyorsanız bana yazabilirsiniz. Bana foodeditor@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama aldığım her şeyi okuyorum.

Bunun fazla pişmiş yumurta veya martini yapmakla hiçbir alakası yok ama Magazin “Modernizmi Tanımlayan 25 Fotoğraf” adını verdiği etkileyici bir inceleme yayınladı. Tartışılacak, tartışılacak çok şey var.

Mutfağa daha yakın bir yerde Ruby Tandoh, New Yorker'da Maillard'ın aşırı tepkisi dediği şeye ağırlık verdi – harika bir okuma.

AO Scott, Joseph O'Neill'ın son romanı Godwin'den pek heyecanlanmamıştı ama Haberler Book Review'da bu konuda o kadar güzel yazmış ki yine de kitabı okuyacağım.

Ve son olarak Alan Jackson, “Haziranda Yağmurlu Bir Gün”. Yemek yaparken bunu dinleyin. Gelecek hafta geri döneceğim.