Bunu bana kızart – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın İsterseniz mutfağınızda kızarmış tavuk göğsü yapabilirsiniz (yukarı bakın), ancak gerçekten de yalnızca ocağınızın üzerinde iyi bir egzoz fanınız varsa. Aksi takdirde, çok geçmeden pencereleri açmanız ve tiz duman alarmına ulaşmak için bir sandalye üzerinde dengenizi sağlamanız gerekecek.

Gazlı ızgaramdaki ocaklar yerine çelik bir plaka üzerinde yemek pişirdiğim açık hava yöntemini tercih ediyorum. (Lodge'un küçük bir versiyonu var, Steelmade büyük bir versiyon; ayrıca karbon çeliği satın alıp ızgara ızgaranızın üzerine yerleştirerek kendiniz de yapabilirsiniz.) Plaka kullanmak, gazlı ızgaranın aynı zamanda bir ocak ve fırın olduğunu hatırlatır. Izgara yapılabilecek bir yer ve dumanı, yağı ve ısıyı evinizden uzak tutmanın bir yoludur. Bu hafta sonu rekora yatırım yapmak tüm yaz boyunca karşılığını verecektir.

İlk olarak, füme kırmızı biber, tuz, kırmızı biber, kekik, kekik ve sarımsak, soğan ve hardal tozu ile kaplanmış tavuk. Baharatlar yağla kaplı yüzeye sıkı bir şekilde yapışır ve siyaha döner, kabukta zengin bir duman ve inanılmaz derinlikte bir lezzet açığa çıkar. (Karışımı dilerseniz karides veya balığın üzerine, biftek veya preslenmiş tofu dilimlerinin üzerine de kullanabilirsiniz.) Izgara Sezar salatası ile servis yapın, tam anlamıyla doyacaksınız.

Önerilen tarif

Kararmış tavuk göğsü

Tarifi görüntüle →

Peki ertesi sabah? Kahvaltıda pastırmayı kızartmak, yumurta veya ayranlı krep pişirmek için tavaya dönün. Yüzeyi geniş olduğundan dilimlenmiş elmaları ekleyip biraz pastırma yağıyla yumuşak, aromatik ve renk alana kadar karıştırabilirsiniz. Sabahları dışarıda yemek pişirmek ve kuş cıvıltılarını dinlemek çok güzel.

Tava, hafta sonu sosisli sandviç partisi ve hamburger yapmak için harikadır. Ayrıca balıklı taco yapmaları ve deniz tarağı kızartmaları da hoşuma gidiyor. Steven Raichlen'in harika karides tarifini a la plancha yapın ve geçişiniz tamamlansın: Artık açık havada bir aşçısınız, doğa şartlarına alışkınsınız ve yazın tüm karmaşıklığıyla baş etmeye hazırsınız.

Bütün bunları yapmak zorunda olduğunuzdan değil. Evcil kediler de burada kabul edilir.

Onlar ve hepimiz için: Karla Tatiana Vasquez'in Ligaya Mishan'ımızdan uyarlanan Salvador quesadilla tarifi. Üstüne susam tohumları eklenmiş ve üzerine parmesan peyniri eklenmiş tatlı bir ekmektir, neredeyse lezzetli bir pound kekine benzer, kahvaltıda bir fincan kahvenin yanında veya öğleden sonra atıştırmalık olarak mükemmeldir.

Kahvaltıda migas yapıp, yanında meyve salatası yiyebilirsiniz. Tavuk butlarını sıcak bal ve limonla kızartıp, sotelenmiş yeşil fasulyeyle servis edebilirsiniz. Kavrulmuş kuşkonmazın yanında garnitür olarak miso ile kızartılmış tofu mu? O da!

Haberler Cooking'de sizi bekleyen binlerce tarif daha var, en azından onları okumak için abone olduysanız. Abonelikler gerçekten önemli. Çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyorsunuz. Henüz abone olmadıysanız bugün abone olmayı düşünür müsünüz? Teşekkürler.

Teknolojiyle mücadele ediyorsanız yardım isteyin. Bize Cookcare@Haber adresinden ulaşabilirsiniz; söz veriyorum birileri size geri dönüş yapacaktır. Veya merhaba deme, şikayette bulunma veya meslektaşlarım hakkında güzel bir şey söyleme ihtiyacı hissederseniz bana yazabilirsiniz. Bana foodeditor@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama aldığım her şeyi okuyorum.

Aslında bunun sarımsak çiçeği sapları veya bıldırcın hazırlanmasıyla hiçbir alakası yok ama Walter Mosley'in son Easy Rawlins romanı, serinin 16. numarası olan Farewell Amethystine bu hafta yayınlandı. Yıl 1970, Easy 50 yaşında, ailesinin durumu iyi, dedektiflik bürosu gelişiyor. Eski kocası kayıp olan Amethystine Stoller'a girin. Her şey hızla çok karmaşık ve zor hale gelir.

Mark Bowden'ın “Ömür Boyu Ceza” kitabı da okumaya değer: Baltimore'daki kanlı bir çete lideri olan Montana Barronette'in yükselişi ve düşüşünün kurgu olmayan acı bir anlatımı. “The Wire” ve “Cinayet”in yankıları var. (Bowden'a yeni başlıyorsanız 2019 Black Hawk Down'a göz atın.)

Baş kahramanın ahlaki açıdan kötü bir karar verdiği hikayeleri sevmiyorum, ancak BritBox'ta yayınlanan After the Flood dizisi, güzel İngiliz kasabalarının ve kırsal bölgelerinin çok sayıda mükemmel havadan çekimlerini içeriyor ve bazen bu yeterli.