Cajun Karides Kaynatma ve diğer yaz tarifleri

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Körfezin en gerisinde kıyının dereye bölündüğü, tatlı suyun tuzlu suya dönüştüğü bir yer var. Orada mavi yengeçler var, Callinectes sapidusçok güzel yüzücüler ve yakında yakalayıp boğabilecekleri kadar büyüyecekler.

Ancak durum henüz böyle değil, bu yüzden ülkenin Britanya'dan bağımsızlığının 248. yıldönümünden sonraki ilk hafta sonu yaz deniz ürünleri yemeği için yerel midye, ıstakoz veya Louisiana'dan yabani olarak yakalanmış karideslere güveniyorum.

Bu iyiden de öte. Deniz ürünleri yahnisi harika bir şeydir ve bir yaz haftasonunda Cajun karides yahnisi (yukarıda) sezonun en güzel ikramlarından biridir; tek tencerede bir yol gezisi tatili, gazete kaplı bir masada servis edilir (yine de işe yarar) !). Tartar sosu ve rendelenmiş lahana ve havuçtan yapılmış süper kolay lahana salatası ile bu mükemmel lahana salatası sosu tarifi ile karıştırılarak servis yapın.

Önerilen tarif

Cajun Karides Yahnisi

Tarifi görüntüle →

Çok mu kaotik? Anlaşıldı! Bunun yerine, bu ateşli acı soslu kızarmış tavuğu baharatlı lahana salatası veya bu lezzetli çıtır makarna ve tofu salatasını deneyin. Ayrıca kızarmış soğanlı kuzu köfte, tahinli yoğurt sos, yanında baba ghanouj ve humus da öneririm. Ya da belki avokado tostu ile soğutulmuş salatalık çorbası?

Ve gerçek bir kahvaltı olmadan bir hafta sonu ne olurdu: örneğin akçaağaç sosisi ve kızarmış yumurta ile yaban mersinli krepler? Daha sonra, uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz – şehrin sokaklarında veya banliyö sokaklarında, ormanda veya bir yerlerdeki plaj boyunca – yemeği parçalayan ve sizi jambon beurre öğle yemeğine ve öğleden sonra uykusuna hazırlayan bir egzersiz.

Akşam yemeği, kızarmış sebze ve pilavla birlikte domuz pirzolası ve ardından üzerine limon suyu gezdirilmiş dilimlenmiş karpuzdan oluşur. Bunu yaparsanız, ruh haliniz ne olursa olsun, hava nasıl olursa olsun, nerede yaşarsanız yaşayın çok iyi yaşayacaksınız.

Bu tariflerden hiçbiri ilginizi çekmiyorsa daha fazla tarif bulmak için Haberler Cooking'e başvurabilirsiniz; bunlardan binlercesi var. Bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız olduğu doğrudur. Abonelikler tüm bunları mümkün kılar. Henüz abone olmadıysanız bugün abone olmayı düşünebilir misiniz? Teşekkürler.

Sizi iyiliğe ulaştırma çabalarımızı destekleyen teknolojiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, gelen kutularımıza personel yerleştireceğiz. Yardıma ihtiyacınız olursa bize yazmanız yeterli. Cookcare@Haber adresinden bize ulaşabilirsiniz; birisi size geri dönüş yapacaktır. Veya bana öfkeden veya sevinçten yazmak isterseniz: foodeditor@Haber. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama aldığım her şeyi okuyorum.

Bunun mercanköşk ya da pisi balığı ızgarada doğru şekilde pişirilmesiyle hiçbir ilgisi olmayabilir, ancak Sally Rooney'nin New Yorker'da yeni bir kısa öyküsü var: “Açılış Teorisi” ve önümüzdeki birkaç gün içinde bir şeyler içebilmeniz için onu okumalısınız. bunun hakkında konuşabilir. Çünkü öyle olacak.

İşte London Review of Books'ta John Burnside'ın iki yeni şiiri.

Sizi onlarca yıl geriye götürebilecek bir restoranı keşfetmenin harika bir yanı var. Bitter Southerner'da yazan John Kessler'e göre bu restoran, Miguel'in Siesta Key, Florida'daki Fransız Kıta Mutfağı'dır. Aferin ördek. Beni de sayın!

Ve son olarak Towa Bird'den yeni bir şarkı: “Deep Cut”. İşte gerçek: “Sen arkadaşlarıma anlatacağım bir hikayesin.” Mutlu yemek pişirme, Pazar günü görüşürüz.