En kolay ızgara somonum, yazın vazgeçilmezi

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Boş olan yuva artık boş değil çünkü çocuklar üniversiteden dönüyor, kayınvalideler geliyor ve birdenbire birkaç hayvan daha ve birkaç yatağımız daha az oluyor. Market faturaları mezosfere geri döndü ama yine de bir haftada ikinci kez sütümüz bitti.

Bunu mahalledeki bir trattoria'da personele yemek hazırlayan bir şef gibi yapıyorum. Bu gece: Bu mükemmel, sade ızgara somon (yukarıda), orzo salatası, kalın tuzlu kremalı ve pürüzsüz, tatlı salatalık, doğranmış domates, nohut parçaları ve zeytin parçaları. Yanında biraz limonata iç. Yemek sırasında Amerikan araştırmalarının teorileri ve yöntemleri hakkında konuşuyoruz.

Önerilen tarif

En kolay ızgara somon

Tarifi görüntüle →

Yarın kahvaltıda Jordan Marsh'ın Yabanmersinli Muffin'lerini, Boston Proud'u ve belki öğle yemeğinde Philly Cheesesteaks'i yiyeceğiz, çünkü bunları kestirmeden önce yapıp yutmak ne kadar eğlenceli olurdu?

Sonra: akşam yemeğinde ızgara tavuk, şekeri yakmadan bir kabuk oluşması için etin üzerine sürekli olarak fırçayla sürebileceğim suyla seyreltilmiş sos, ayrıca kabarık kaşarlı bisküviler, patates salatası ve yeşillik soslu bir yığın soğuk, doğranmış sebze. Ve tatlı olarak ravent gevrek?

Pazar gününü yoğurt ve bol dilimlenmiş meyveyle karşılayabilir, ardından öğle yemeğinde sandviç yiyebilirsiniz. Bu kadar çok insan için yemek pişirme ritmine bu kadar çabuk alışmanız şaşırtıcı. En azından ilk birkaç hafta pek iş gibi gelmiyor. (Eğer enerjiniz tükeniyorsa, soğuk etler, ekstra tahıllar, ilginç peynirler, kiraz domatesler, cipsler ve salsa stoklayın. “Bugün tek başınasın” deyin.)

Pazar akşam yemeği: buharda pişirilmiş ıstakoz, sıcak tereyağında kızartılmış önceden pişirilmiş bebek patates ve bol miktarda kavrulmuş kuşkonmaz. Bekle. Matematiği yaptım. En azından benim yaşadığım yerde, mahalleyi menülerle donatan yerden yemek sipariş etmektense ıstakoz almak daha ucuz. Bir Pazar akşamı buharda pişirilmiş ıstakoz bir mesaj verir: Yaz geldi ve biz hayatlarımızı hayali bir Elin Hilderbrand romanında yaşayan Amerikalılarız. Buharlaşan sıvıyı et suyu için saklayın!

Haberler Cooking'de sizi bekleyen binlerce ve binlerce başka tarif var. Daha önce de belirttiğim gibi, buna erişmek için bir aboneliğe ihtiyacınız olacak. Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz kaydolmadıysanız bugün kaydolmayı düşünebilir misiniz? Teşekkürler.

Eğer teknolojimizle baş edemiyorsanız, hazırda bekleyen çalışanlarımız var. Yardıma ihtiyacınız olursa bize yazmanız yeterli; bize Cookcare@Haber adresinden ulaşabilirsiniz; birileri size geri dönüş yapacaktır. Herhangi bir konuda şikayet etme veya meslektaşlarım hakkında güzel bir şey söyleme ihtiyacı hissederseniz bana yazmanız yeterli. Bana foodeditor@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Her mektuba cevap veremiyorum ama aldığım her mektubu okuyorum.

Bergamot ya da erikle alakası yok ama Netflix'te A Man in Full'ı izlerken o kadar eğlendim ki, filmin dayandığı Tom Wolfe'un romanına tekrar dalma isteği uyandırdı. (Michael Lewis 1998'de Times'da onu övmüştü.)

Eski zamanlardan bahsetmişken, karşınızda The Point'te Jimmy Breslin'de Ross Barkan.

Konuya devam etmek için New Yorker'da Nova Scotia'daki milyarlarca dolarlık ıstakoz savaşları hakkındaki Abe Streep'i okuyun.

Ve son olarak Küçük Feat: “İnsanlar Neden Bunu Seviyor?”. Yemek pişirirken bunu güzel ve yüksek sesle çal. Pazar görüşürüz.