Izgara Yapmayı Seven Aşçılar İçin Huli Huli Tavuk Tarifi

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Son birkaç haftadır mümkün olduğunca sık dışarıda yemek pişiriyorum, et ve sebzeleri ateşte çeviriyorum. Yakıt bazen odun, bazen odun kömürü, sıklıkla da propandır. Izgara yemek yazın favorimdir.

Bu şekilde hisseden tek kişi ben değilim. Görünüşe göre bu günlerde tüm mahallem duman kokuyor: Sokağın karşısındaki adam, çatısında Big Green Egg'le kısa kaburga yapıyor; Aşağıdaki çift, somon parçalarını bahçedeki gazlı ızgarada pişiriyor. Akşam yemeğinden sonra yerel bir bakkaldan el arabası üzerinde su ısıtıcısı ızgarasıyla parktan gelen bir aileyle tanıştım. Burger yaptıklarını ve ertesi gece kaburga yapmak için geleceklerini söylediler. Baba, “Evde yemek yapmaktan daha iyi” dedi. “Artık hareket halindeyim. İstediğim yerde yemek pişiriyorum.”

İşte kendisi ve parkta veya kamp alanında, verandada, yangın merdiveninde, terasta veya yürüyüş yolunda yemek pişiren herkes için bir tarif: Huli Huli tavuğu (yukarıda), kaldığınız her yerde bir Hawaii dokunuşu. Adı Hawaii dilinde “dönmek” anlamına gelen kelimeden geliyor; tavuk soya sosu, esmer şeker, pirinç sirkesi ve ketçapla marine edilir, bol sarımsak ve zencefil eklenir. Kızgın ateşte ızgara (etin yanmasını önlemek için “huli” ile çok kızartılır), yanında mükemmel bir Pazar öğle yemeğidir. Makarna salatası ve bir tabak yeşil fasulye.

Önerilen tarif

Huli Huli tavuğu

Tarifi görüntüle →

Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

Bu renkli olan Turp, salatalık ve yazıldığından salata by Yasmin Fahr, doğranmış sucuk ve hafif salamura edilmiş sebzelerden gelen güçlü bir asitliğe sahiptir. Tahıllar pişerken, yeşil soğanı, dilimlenmiş turpları ve salatalıkları maydanoz ve beyaz fasulyeyle birlikte biberlerle parlatılmış bir şeri-Dijon sosuna atın. Kombinasyon, poker oyuncularının dediği gibi, “Yüksek Aslar”dır. Ayrıca biraz beyaz peynir veya rendelenmiş mozzarella da ekleyebilirsiniz.

Salı

Melissa Clark'ın tarifi Domates soslu zencefil köfte Bu harika bir hafta içi akşam yemeği olur: zencefil, kişniş, limon suyu ve bir tutam kimyonla tatlandırılmış kısa süre pişirilmiş taze domatesler ve seçtiğiniz proteinli köfteler. Domuz eti severim ama bir keresinde vegan parçalarıyla yemiştim ve oldukça muhteşemdi. İstedikleri gibi.

Çarşamba

Alexa Weibel'in yemeklerini cesur sadeliği ve derin tadı nedeniyle seviyorum; her ikisi de onun harika tarifinde sergileniyor. Karamelize mısır ve kuşkonmazlı makarnaZerdeçal ile ışıltılı ve pelin ile sarhoş edici. Okurlarımızdan biri “İNANILMAZ derecede lezzetli” dedi. Kabul ediyorum.

Perşembe

İşte yine Melissa, bu konuda kesin bir görüşle klasik karidesli karides: Sarımsak, beyaz şarap, tereyağı ve karideslerin en iyi hali, spagetti ve sıcak ekmeğin mükemmel tamamlayıcısıdır. Tavsiyem: Karidesleri normalden daha kısa sürede pişirin, pişman olmayacaksınız.

Cuma

Sonra hafta sonuna Millie Peartree'nin harika tarifiyle başlıyorsunuz. Jamaika Körili Tavuk ve PatatesKarayip mutfağındaki en iyi malzeme tekniklerinden birini kullanıyor: Bütün bir Scotch Bonnet biberi delinmiş, böylece biberin tam gücünden ziyade yemeğe yalnızca ısıtıcı bir ısı veriyor. Tek başına harika, ama en çok onu seviyorum Hindistan cevizi pirinci.

Haberler Cooking'de sizi bekleyen binlerce ve binlerce tarif daha var. Elbette bunları okumak için bir aboneliğe ihtiyacınız var. Nedeni şu: Abonelikler tüm bu çabayı mümkün kılıyor. Henüz abone olmadıysanız bugün abone olmayı düşünebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Teknolojimizi yönetemiyorsanız personelimiz hizmetinizdedir. Cookingcare@Haber adresine yazmanız yeterli; birisi size geri dönüş yapacaktır. Veya şikayette bulunmak veya iltifat etmek isterseniz bana yazabilirsiniz. Bana foodeditor@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama aldığım her şeyi okuyorum.

Bunun kapari, kapon veya karamelizasyonla hiçbir ilgisi yok ama Sarah Lyall, Haberler Kitap İncelemesi için önümüzdeki birkaç hafta içinde okumak isteyebileceğiniz üç heyecan verici yaz gerilim filmini test etti. Teddy Wayne'in “The Winner” adlı şarkısıyla başlayacağım.

Hannah Goldfield'ın New Yorker'da çıkan “şef yardımcısı çağı” konulu yazısı hoşuma gitti.

Bode Müzesi'ndeki “Tutkal Parmak – Sahte Paralar: Nümizmatiğin Karanlık Yüzü” sergisini görmek için Berlin'e gidemeyebilirim. Ancak müzenin internet sitesindeki sahte paraların ve suç işleme makinelerinin resimlerini gerçekten çok beğendim.

Ve son olarak Patrick Clark, Bloomberg Businessweek'te Floridalı bir emlak kralının yükselişi ve çöküşüyle ilgili büyüleyici bir hikaye yazdı. Hikaye, yatınız olmasa bile mutlaka ziyaret etmeniz gereken Florida'nın Pine Island Sound'undaki Cabbage Key'de başlıyor. Akşam yemeğinden sonra bunu oku, gelecek hafta döneceğim.