“Kızartma” Yeşil Yaz Yemekleri – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Metro merdivenlerinde neon yeşili bir futbol forması süzülüyor. Neon yeşili bir trafik konisi kaldırıma çarptı. Williamsburg'daki Commodore'da neon yeşili Dondurulmuş Mojito. Nereye baksam Charli XCX'in geçen ay çıkardığı altıncı albümü “Brat”ın düşük çözünürlüklü, slime renkli kapağıyla görmeden edemiyorum.

Geçen yaz “Barbie” pembesi ile çalkalanırken, bu yaz şarkıcının Vogue Singapur'a “iğrenç, modası geçmiş bir renk” olduğunu ve “bir şeylerin ters gittiği hissini iletmek için” seçildiğini söylediği “Brat” yeşili damlıyor. Ama bunu çok havalı yapmak için tek gereken, havalı olmayanı temsil eden bir pop yıldızı. Ve işte buradayız, hayranların “Velet” yaz dediği dönemin ortasındayız: eğlenceye ve ilgiye adanmış bir sezon.

Şahsen ben bu renge doyamıyorum. Bunları yeşil Şili guacamolesinde, pestolu makarnada, çilekli matcha lattede görüyorum. “Kızartılmış” yeşillikler bir tabakta veya bir fincanda yanlış gitmez. Yemyeşil, bitkisel, çok doğru.

Hetty Lui McKinnon'un limonlu ve fesleğenli serin kabak çorbası (yukarıda) parlak limon yeşili, kaju fıstığı ile kalınlaştırılmış ve pürüzsüz. Sarımsak ve miso, şu anda en iyi durumda olan yaz kabağının ince arka plan notalarına biraz lezzetli baharat katıyor. Bu iki adımlı tarif daha kolay olamazdı: Tüm malzemeleri bir blender veya mutfak robotunda püre haline getirin, soğutun ve servis yapın.

Limon ve fesleğen ile soğutulmuş kabak çorbası

Bu tarife göz atın.

Kendi adıma söylemem gerekirse, pişirmeden yapılan bir tarif çok “cıvıl cıvıl”. Ortabatı ve Doğu Kıyısı'nın bazı kısımları sıcak hava dalgasından çıkarken, Batı Kıyısı da kendi sıcak hava dalgasına hazırlanıyor. Bu yüzden size, fırına ve sobaya tamamen ara vermeniz ve birkaç tane daha serinletici, “cızırtılı” yeşil, pişirilmeden yemek yemeniz için meydan okuyorum.

Ali Slagle'ın beş malzemeli salatalık ve avokado salatası yılın bu zamanı favorilerimden biri olabilir. Limon suyu veya pirinç sirkesi (veya damak tadınıza göre limon suyu) ile karıştırdığınızda avokado biraz parçalanır ve salatalık parçaları için kremsi bir sos oluşturur. Baharatlı soya sosu gezdirilmiş ipeksi tofuyla yemeyi seviyorum.

Hafta sonu tatil pikniğiniz için, Diane St. Clair'in yemek kitabından Melissa Clark tarafından uyarlanan bu doyurucu ayran lahana salatası var. Hamsi yerine doğranmış kapari veya miso ezmesi kullanabilirsiniz. Geçen yıl bir okuyucu, “Bunu 4 Temmuz partisi için yaptım” diye yazdı. Şöyle ekledi: “Bir lokmayı deneyemedim; 10 misafirimiz HER ŞEYİ yedi. Yorumlar arasında şunlar yer alıyordu: 'Bu şimdiye kadar yediğim en iyi lahana salatası' ve 'Lahana salatasını sevmiyorum ama bu lahana salatası beni dönüştürdü.'” İkna oldum.

Jocelyn Ramirez'in Palmitos Aguachile Verde'si de aynı derecede yazlık. Sinaloa tarzı ceviche'yi doğranmış palmiye kalpleriyle veganlaştırıyor ve nori çarşaflarıyla deniz mahsulleri aguachile'sine okyanus nitelikleri katıyor. “Asitliliği ve baharatlılığı seviyorsanız bu yemek tam size göre” diye yazıyor.

Bununla “kızarmış” bir yeşil içecek istiyorsunuz. Bir agua fresca sizi serrano biberlerinin baharatlılığından, özellikle de Yewande Komolafe'nin nane ve zencefilli salatalık agua frescasından serinletecek. Daha sarhoş bir yönde, Alexa Weibel'in baharatlı salatalık margaritası ve daha kremalı bir yönde, Ali'nin Brooklyn'deki Veggies Natural Juice Bar & Cafe'de servis edilen “güveç” e dayalı yeşil smoothie'si var.

Bu hafta sonu her şeyi halletmek için acele etmeyin. Charli'nin bu hafta X'te paylaştığı gibi: “velet yaz daha yeni başlıyor 🙂

Tamam, son bir şey: Temmuz sıcağını iç mekanlarda yenmek istiyorsanız, muhtemelen geçen hafta çıkan The Bear'ın 3. Sezonunu izliyorsunuzdur. Dizi, uzun süredir cesur gerçekçiliği nedeniyle övgüyle karşılanıyor, ancak yarın orada rezervasyon yaptırabilseydik, kurgusal restoran gerçekte nasıl işleyecekti? Ella Quittner, Chicago'da Michelin yıldızı arayan gerçek bir kaliteli yemek restoranı olarak nasıl çalışacağını açıklamak için gıda uzmanları, ekonomistler, şefler ve uzun süredir baş garsonlarla röportaj yaptı.

“Evet, Patron” aleminden sonra okuyun ve gelecek hafta görüşürüz!

Bize şu adresten bir e-posta gönderin: theveggie@Haber. Bültenler arşivleniyor Burada. Meslektaşlarımla şu adresten iletişime geçin: pişirmebakımı@Haber Hesabınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa.