Lavanta Düşü Cheesecske (Videolu)

Leila

Global Mod
Global Mod
Lavanta Düşü Cheesecske Tanımı İçin Materyaller

• 1 paket yulaflı bisküvi
  • 100 gram tereyağı eritilmiş
  • 200 gram labne yahut süzme yoğurt ben süzme yoğurt kullandım
  • 200ml krema
  • 2 00 gram krem peynir
  • 3 doruklu yemek kaşığı nişasta
  • 1 su bardağı şeker 200ml
  • 3 adet yumurta
  • 1 paket vanilya
  • Yarım limon suyu
  • 1 limon kabuğu rendesi
Üzeri için;

• 1 küçük mor lahana
  • Yarım çay bardağı süt
  • 1 çay kaşığı kuru lavanta
  • 1 doruklu yemek kaşığı nişasta
  • 2 paket beyaz çikolata
  • 1 paket vanilya
  • İsteğe bağlı 1 yemek kaşığı şeker ben koymadım
Süslemek için;

• Mor renkli kurutulmuş çiçekler
  • Kurutulmuş kumkuat
  • Tercihen beyaz çikolata rendeleyebilirsiniz
Lavanta Düşü Cheesecske Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Bisküvileri rondodan geçirelim. Eritilmiş tereyağı koyup karıştıralım yağlayıp yağlı kağıt yerleştirmeniz kalıba bisküvileri boşaltalım kaşık yahut bardak tabanı ile bastırarak yerleştirelim soğuması için buzdolabına kaldıralım.
  2. Derince bir yoğurma kabına. Sıvı gereçleri alıp çırpalım nişastayı vanilyayı ekleyip, çırpalım yumurtaları çırptıkça teker teker ekleyelim, çırptıkça hacmi kabaracaktır harika ???? o denli olması lazım.
  3. Dolaptan aldığımız bisküvilerin üzerine yayalım hafifçeçe sallayıp, havasını alalım.
  4. Evvelce 170 derecede ısıttığımız fırına verelim 10 dakika bu türlü pişirelim daha sonra fırının ayarını 150 ye düşürüp 40 dakika pişirelim.
  5. Fırını kapatıp, ortasında soğusun daha sonra buzdolabına kaldıralım orda 1 gece bekletelim dinlendirelim hayli hoş oluyor ancak vaktiniz yoksa 4 saatte kâfi olacaktır.
  6. Lavantalı katı için cezvede yarım çay bardağı sütü kaynama derecesine getirip içine 1 çay kaşığı lavanta koyup soğumaya bırakın.
  7. Mor lahanayı meyve sıkacağı ile suyunu sıkalım yaklaşık 1 çay bardağı suyu çıkıyor bu suyu sos tenceresine alıp nişastayı ekleyip, karıştırın.
  8. Ocağı açıp, lavantalı sütü sosun içine süzelim daima çırparak pişirelim göz göz kaynayınca kapatıp vanilya ve çikolataları kırıp karıştıralım çikolatalar eriyene kadar.
  9. Merak etmeyin lahana kokusu kalmıyor zira lahanaya süt karışırsa kokusunu alıyor üstelik lavanta ve çikolata var.
  10. Sosu kimi bazı karıştıralım kabuklaşmasın suğuyunca dolaptan aldığımız cheesecske kin üzerine gezdirelim üzerini istediğiniz biçimde süsleyebilirsiniz fotoğraf ve görüntü da görüldüğü üzere ???? Afiyet olsun.
Lavanta Düşü Cheesecske Tanımı Fotoğraflı Yapılışı