Mevsim için mükemmel bir saklama makarnası

Leila

Global Mod
Global Mod
Uçağım dün akşam yemeğinden hemen önce indi. Ailem ve ben kolayca sipariş verebilirdik, ancak Haberler için bir keşif gezisinde dört gün boyunca restoran yemeklerinden sonra, seyahat stresimi her zaman azaltan akşam yemeği pişirmenin Zen'ini özlemiştim. Kuzeydoğu'da kutsandığımız güzel sıcak havayı yansıtan hızlı, kiler dostu ve mevsimlik bir şey istedim. Bakın, Ali Slagle'ın tüm kutuları işaretleyen limonlu sarımsaklı makarnasını buldum.

Mevsime uygun bir saklama makarnasıdır. Limon suyunun ve lezzetinin asitliği, onu normal kilerdeki makarnadan daha hafif ve daha taze kılar ve elinizde bulunan taze malzemelerle onu canlandırabilirsiniz: bir avuç taze ot (verandada kuzukulağı ve nane var) veya mevsiminde olan bu yapraklı yeşilliklerden veya kar bezelyelerinden bir kaçı ince dilimlenip makarna suyunda pişirilir. Yazın tarifini söylemek için henüz erken mi? Sadece birkaç haftadır piyasada ve halihazırda 5 yıldız derecelendirmesine sahip! Bir deneyin ve ne düşündüğünüzü bana bildirin; bana hellomelissa@Haber adresinden ulaşılabilir. Deneyimlerimizi paylaşalım.

Önerilen tarif

Limonlu sarımsaklı linguine

Tarifi görüntüle →

Yasmin Fahr'ın galeta unlu kabak salatasında limon suyu da önemli bir rol oynuyor. Hamsi ile zenginleştirilen limonlu hardal sosu çiğ kabak küplerine batırılarak yumuşatılıyor ve lezzet katıyor. Kızartılmış kapari ve ekmek kırıntılarından oluşan çıtır bir malzeme, doku ve ağırlık katar. Yanında sebze gerektiren herhangi bir makarnayla servis edebilir veya yaz öğle yemeğinin veya hafif bir akşam yemeğinin yıldızı haline getirebilirsiniz.

Kay Chun'un otlarla marine edilmiş domuz pirzolası az miktarda limon suyu içerir, ancak bu aslında yalnızca otların, sarımsağın, arpacık soğanının ve zeytinin lezzetini ortaya çıkarmaya yarar. Kemiksiz sığır filetosu domuz eti için yağsız taraftadır ve hazırlanması hızlıdır. Ve Kay'in akıllı tekniğine bir bakın: Domuz etini önceden değil, pişirdikten sonra marine ediyor ve etin, pişirildiğinde solmayan keskin, taze tatlar almasını sağlıyor. Bu, taze pişmiş et ve balıklarla harika bir şekilde çalışır. Örneğin, hafta içi kolay bir kümes hayvanı yemeği için kavrulmuş kemiksiz derisiz tavuk butlarını deneyebilirim.

Bir başka tam aromalı tavuk budu seçeneği ise bal-soya sosu karışımının fırında karamelize olup yapışkan ve tuzlu-tatlı hale geldiği Kay's Glazed Chicken Buts'tur. Kümes hayvanlarını elleriyle yemeyi sevenler için bir yığın peçeteyle servis yapın (bu benim!).

Bununla birlikte, Yasmine'nin Zencefilli Sarımsaklı Karidesini Hindistan Cevizi Sütü ile ellerinizle yemenin bir anlamı yok; kremalı, lezzetli et suyunun (ve onu emen pirincin) bir kaşıkla alınması gerekir. Daha sonra yemek çubuklarınızla dolgun karidesleri ve gevşek ıspanak yapraklarını seçebilirsiniz.

Son olarak tatlı olarak bir tabak limonlu yaban mersini barıyla limona dönüyoruz. Reçel meyveleri bu popüler tart ikramlarına renk ve tatlılık katıyor. Onlara doğrudan buzdolabından soğuk servis yaptığınızdan emin olun, böylece en sağlam ve en iyi dokuya sahip olurlar. Oda sıcaklığında çok uzun süre beklerlerse biraz akıcı hale gelebilirler.

Tabii ki, Haberler Cooking'de sizin için hazırladığımız bunları ve diğer binlerce ve binlerce tarifi almak için kaydolmak isteyeceksiniz. Teknik tavsiyeye ihtiyacınız varsa (arama çubuğu nereye gitti, neden yazdıramıyorum), diningcare@Haber adresine e-posta gönderin; oradaki akıllı insanlar her şeyi çözmenize yardımcı olabilir.

Şimdilik bu kadar. Çarşamba görüşürüz.