Mısır ve limonlu fesleğen tereyağlı ızgara tavuk, yazın muhteşem tadı

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Amerika'nın en büyük kavşaklarından biri, Clare de Boer'in Stissing House adında bir restoran işlettiği Pine Plains, NY'deki Route 82 ile Church Street'in kesişimidir. Orada her şey dümdüz, sanki bir vadinin ortasındaymışsınız gibi, bir nehir yatağındaymışsınız gibi hissediyorsunuz, yanında da restoran var, sıcak, eski ve temiz. Orada ata binmek ve akşam yemeğinden sonra uyumak için üst katta bir oda almak isteyeceksiniz.

Ancak de Boer'in mutfağında eski moda hiçbir şey yok. Mutfağı modern ve basit, Anglo-Amerikan ve biraz da Avrupalı, ülkede inanılmaz hafta sonu evleri olan, yemyeşil bahçeleri olan ve reçel yapan iyi, stil sahibi insanları anlatan romanlarda bulabileceğiniz türden.

Limonlu Fesleğenli Tereyağlı Izgara Tavuk But ve Mısır tarifini deneyin (yukarıya bakın) ve göreceksiniz. Tadı muhteşem bir şekilde yaza benziyor ve pazar akşamı olsa ve sabah çalışmak zorunda olsanız bile, titreyen mum ışığında yemeğinizin üzerinde oyalanmak için güçlü bir neden oluşturuyor. Tatlı olarak yaban mersinli kaşık kek mi? Bu artık senin hayatın. Bu olağanüstü.

Salı

Melissa Clark'ın Porchetta Porch Chops tarifi, tüm gün süren klasik bir porchetta'nın cesur lezzetini, bir saatten kısa sürede hazırlayabileceğiniz hafta içi pirzolalara getiriyor. Melissa, pirzolaların piştikten sonra 10 dakika dinlenmesini öneriyor. Bu mükemmel bir tavsiye ve takip etmeye değer.

Çarşamba

Hamsileri zeytinyağında eritmek, Yasmin Fahr'ın ıspanaklı-hamsili makarna tarifinin anahtarıdır; ıspanak, Parmesan, kırmızı biber gevreği ve bir miktar limon ile şaşırtıcı derecede basit olan düdük hazırlanışına umami vuruşu ekler. En azından büyük bir yemek pişirmek istediğiniz geceler için mükemmel olan yemeklerden biri.

Perşembe

Jalapeño Kurutulmuş Somon tarifimde, çiğ ton balığının yağlı içeriğini yumuşatmak için biberi soya sosuna benzer şekilde kullanıyorum: zengin tatlılığı dengelemek için küçük bir ısırık. Kızarmış yeni patates ve buharda pişmiş yeşil fasulyeyi seviyorum.

Cuma

Haftayı Kay Chun'un yeni patlıcanlı bolonez tarifiyle sonlandırabilirsiniz. Soyulmuş patlıcan, mantarlı sosta güzelce erir ve sonuna bir tutam kırmızı biber gevreği harika bir vuruş katar.

Bu hafta Haberler Cooking'de yemek pişirmenizi bekleyen binlerce tarif daha var. Ancak bunları okumak için bir aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler çalışmalarımızı destekliyor ve devam etmesini sağlıyor. Henüz abone olmadıysanız bugün abone olmayı düşünür müsünüz? Teşekkür ederim.

Eğer teknolojimizle başa çıkamıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Birinin size geri dönüş yapması için, Cookingcare@Haber adresindeki gelen kutunuza göz kulak olacağız. Veya bana öfkeden veya sevinçten yazabilirsiniz. Bana foodeditor@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Her mektuba cevap veremediğim için üzgünüm. Ama aldığım her şeyi okuyorum.

Hafta içi yemek hazırlamak ya da hafta sonu yemek pişirme projeleri hayal etmekle uzaktan yakından alakası yok ama Emma Cline'ın “The Guest” adlı eserini yuttum ve karanlığın ve cümlelerin tadını çıkardım. (Liska Jacobs, Haberler Kitap İncelemesi için romanı inceledi.)

Rae Armantrout'un London Review of Books'ta “Cehennem” adında yeni bir şiiri yayınlandı.

İşte New Yorker'da Adam Gopnik beraberliğin ölümü hakkında konuşuyor.

Ve son olarak Gillian Welch ve David Rawlings yeni bir single yayınladı: “Empty Trainload of Sky”. Ağustos ayında çıkacak olan “Woodland” albümünden geliyor. Zihninizin Çam Ovalarında tavuğunuzu kızartırken dinleyin. Gelecek hafta geri döneceğim.