Mükemmel Tavuk Göğsü Tarifleri – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Son zamanlarda okuyuculardan Haberler Cooking tavuk tariflerinde neden sıklıkla kemiksiz, derisiz tavuk göğsü gerekmediğini soran çok sayıda e-posta alıyorum. “Neden hep tavuk budu? Birisi, konu satırında sadece “Yine mi?” yazan, gerçekten mükemmel bir e-postada, “Kız kardeşim dışında koyu eti tercih eden kimseyi tanımıyorum” diye yazdı.

NYT Cooking HQ'da tavuk butlarını tercih ediyoruz ve hedeflerimizi her seferinde tek bir tarifle takip ediyoruz. Kemiksiz uyluklar daha yağlıdır, bu da onları tavuk göğüslerine göre çok daha sulu, yumuşak ve daha lezzetli kılar ve aşırı pişmeleri daha zordur.

Ancak tavuk göğsünün de satış noktaları ve hayranları var. Doğru kullanıldığında zengin, doyurucu, hatta sulu olabilir. Yumuşaklıkları bir avantaj olabilir: Beyaz eti, ilginç tatlar ve dokularla kaplayabileceğiniz yumuşak bir yatak olarak düşünün.

Bu hafta kemiksiz, derisiz tavuk göğüslerini bu kesimin harika etkisini sergileyen beş tarifle onurlandırıyorum.

Dehşete mi düştünüz ve NYT Cooking Chicken Buts'ınızı mı istiyorsunuz? Sizin için doğru olanımız var. Tavuk dışı akşam yemeği fikirleri mi arıyorsunuz? Haftanın sağlıklı tariflerinden oluşan bu koleksiyona bir göz atın. Ve her zaman olduğu gibi bana her zaman Dearemily@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Her mesajı okudum!

Son bir şey: Gelecek hafta yeni bir şey deneyeceğiz. Pazartesiden perşembeye, akşam saat 17.00'de “Akşam yemeğinde ne var?” sorusunu yanıtlamanız için size kolay, hızlı bir akşam yemeği tarifi göndereceğiz. (Ayrıca Salı günü “Haftanın Beş Yemeği” bülteninizi de alacaksınız!)

Ben de yaparım:

Dondurulmuş Margaritalar, Güney Kızarmış Mısır, Bütün Kavrulmuş Branzino, Bezelye ve Nane ile Kremalı Kuşkonmaz Makarna, Mükemmel Ayran Krep, Fırın Pastırma.

1. Bal Sarımsak Tavuk

Yasmin Fahr'ın hazırladığı bu hızlı tarif, kilerden bal, soya ve sirke gibi birkaç malzemeyi alıp bunları sarımsak ve tereyağıyla birleştirerek parlak, keskin ve tatlı bir sos yaratıyor. Şahsen ben sos miktarını iki katına çıkarırdım, böylece garnitür olarak brokolinin ve pirincin üzerine gezdirebilirim.

2. Taze soğan ve zencefil soslu tavuk ve pilav

Hainan tavuklu pilavı anımsatan Sue Li'nin bu basit yemeği, yumuşak göğüs eti ve bol miktarda zencefil, yeşil soğan ve jalapeno ile yapılan hoş baharatlı bir sos içeriyor. Tavuk ve pirinç, etin dolgun ve sulu kalmasını sağlayacak şekilde hafif bir kaynamada birlikte pişirilir.

Bu tarife göz atın.

3. Tavuk sote

Limonlu, tereyağlı ve sevilen bu İtalyan-Amerikan restoran yemeğini evde yapmak kolaydır. Ali Slagle'ın tarifini tam olarak takip edin.

4. İnce kaşarlı tavuk göğsü

Eric Kim'in tarifi, çocukların seveceği bir tavuk yemeği yaratmak için rendelenmiş kaşar peyniri, ezilmiş Ritz krakerleri ve ekşi krema ve Dijon hardalını birleştiriyor. Tarifi onun yerine insanoğlunun bildiği en iyi krakerlerden biri olan Cheez-Its ile yaptığını söyleyen yorumcudan ilham aldım.

Bu tarife göz atın.