Nerede yenir: Barda

Leila

Global Mod
Global Mod
Geçen haftaki birkaç an bana New York'u neden sevdiğimi hatırlattı. Cuma günü bir şarap barının önünde, güneşin altında, Snork adında bir tazı yanında oturdum. (Doğum günüydü!) Pazartesi günü Midtown'dan Fort Greene'e 30 dakikada ulaştım (MTA çalışırken sihir gibi). Ve Salı günü bu şehirde yapabileceğiniz en iyi, en hayat dolu şeyi yaptım: Bir restorana gittim, barda oturdum ve akşam yemeği yedim.

Bir masanın bara tercih edilebileceği bir durum düşünemiyorum. Yemekleri paylaşacak kadar iyi tanımadığınız biriyle iş yemeğine çıkmak mı? Belki de eski sevgilinizle lojistiği halletmeniz gereken sıkıcı bir öğle yemeği? Diğer senaryolarda bar evdeki en iyi yerdir.

Barda akşam yemeğinin tadını tercihen tek başınıza veya bir kişiyle çıkarabileceğiniz dört yer: (barda üç kişi marjinaldir ve dördü yasaklanmalıdır):

Barlar deniz ürünleri içindir

İnsanlar kuruş Ne demek istediğimi anlıyorsun çünkü East Village'daki restoranlarında hiç masa yok. Bu sadece çok uzun bir bar, ancak orada bir mutfak ve küçük deniz ürünleri tabaklarından oluşan pahalı ama değerli bir menü. “Buz kutusu” istiridye, midye, karides ve benzerlerinden oluşan bir tatma tabağıdır ve bir kadeh şarabın tadını çıkarmak için harika bir bahanedir. Daha doyurucu bir akşam yemeği için, biraz domuz yağı istiridye konfit, kalamar dolması ve yumuşak susamlı çörek ekleyin.

Pek de gizli olmayan bir mücevherde Fransız klasikleri

Ne zaman bu restoranın adını söylesem birileri bana orayı korumam için bağırıyor. Çok geç! Bu dürtüyü anlıyorum, çünkü barda sadece dokuz sandalyesi ve birkaç (daha az arzu edilen) masası olan, sıradan bir tesis olarak, Le Fransız Lokantası yutulması zor bir hap gibi hissedilebilir. Ancak nispeten erken gelin, barın arkasında size verilen panoya adınızı ve numaranızı yazın, yakınlarda bir içki içip aramayı bekleyin çünkü gelecektir. Biftek tartar, aioli ile ızgara ahtapot, askı biftek ve sade, ekşi yeşil salata gibi basit yemeklerden oluşan kısa, değişmeyen bir menü var. Bar taburenizden mutfaktaki tüm hareketliliği görecek, komşularınızla sohbet edecek ve Orchard Caddesi dışında herhangi bir yerde olduğunuzu hissedeceksiniz.

İyi eski moda eğlence

Bushwick'te L treninden indiğinizde ve Türk Hanı bir serap gibi geliyor. (Belki de metroda sigara içen bir adamla bağlantı kurmuşsunuzdur?) Neden böyle göründüğüne dair iyi bir açıklama var; burası aslında Wisconsin'de bir akşam yemeği kulübüydü, 1930'lardan beri Türk yemekleri sunan neşeli bir turistik mekandı. yaklaşık on yıl öncesine kadar. O zamandan beri Bushwick'te (Brooklyn'in Wisconsin'i?) üst düzey tasarımla (her yerde püsküller, desenli desenler) ve buna uygun bir menüyle yeniden açıldı. Tavus kuşu dolması ile korunan bar, aksiyonun merkezidir ve lezzet tepsisi, sıcak ballı peynir, kuzu köfte ve tereyağlı pilav sipariş etmek için en iyi yerdir.

Şehirde sıcak erişte

Bar yemeği deyince aklıma makarna geliyor. Daha spesifik olarak, udon erişteleri ve raku Bu noktaya gelmek için SoHo'daki konum. Erişteler inanılmaz derecede çiğnenebilir ve elastiktir ve onları hem sıcak hem de soğuk olarak yemenin uzun bir yolu listesi vardır. Yaz ortasında bile dana kaburga, işkembe ve kırmızı biber yağı içeren Niku Udon'dan veya baharatlı miso suyu, domuz eti ve haşlanmış yumurtadan oluşan bulanık Tantan Udon'dan pişman olmayacaksınız. Sonuçta klima bunun için var.