New York City'deki 5 Olağanüstü Yeni Kurabiye

Leila

Global Mod
Global Mod
Bunun için tat kartım iptal edilebilir (ve burada bir daha asla Nikita Richardson'ın yerine geçmem istenmeyebilir), ama her seferinde pul pul, karmaşık bir hamur işi yerine bir kurabiye – gerçekten her türden – seçeceğim.

Giderek daha karmaşık lamine kreasyonlar üreten bir şehirde, basit kurabiyelerin canlandırıcı bir yanı var: farklı, karmaşık olmayan küçük bir ikram. Ve heyecan verici yeni kurabiyeler, son zamanlarda kruvasanların olduğu gibi bir düzine kadar olmasa da, kurabiye listeme bazı dikkate değer yeni eklemeler var.

Mısır gevreği bir kurabiyedir

Birkaç hafta önce Instagram'da beyaz çikolata ve macadamia'nın en iyi kurabiye türü olduğunu ve DM'lerimde hemen canlı canlı yenildiğini paylaşmıştım. O gün birçok arkadaşım bana olan güvenini kaybetti. Ama benimle aynı fikirde olan iflah olmaz ucubeler için mısır gevreği, beyaz çikolata ve macadamia fıstığından yapılmış yeni bir kurabiye var Süper Ay Fırını Aşağı Doğu Yakası'nda (menünün tamamı her ay değişir; bu çerez yalnızca 3 Haziran'a kadar geçerlidir). Üstüne istiflenen mısır gevreği balla kızartılmış, yapışkan ve karamelize edilmiş olup, bu kurabiyeyi WCMNC'de (beyaz çikolatalı macadamia fındıklı kurabiyeler) en iyi yarışmacı haline getirmektedir.

Pembe bir rüya

Şu tarihte: Sofreh KafeGeçen ay Brooklyn Heights'ta açılan mağazada mücevher kutusunda dizilmiş İran hamur işlerini seçmek zor (ve hepsi harika), ama latifeh öne çıkıyor. Mis kokulu gül kreması, üzerine pudra şekeri serpilmiş iki süper yumuşak kurabiyenin arasına konuluyor ve tamamı ezilmiş antep fıstığına bulanıyor. Parmaklarınız (ve benim durumumda kıyafetleriniz) en muhteşem, çiçeksi ve hoş kokulu tozla kaplanacak. Merhamet yok!

Sabah insanları için kurabiyeler

Dışarıda genellikle kuyruk oluyor Ölçek NoHo'da o kadar popüler bir fırın ki bu ayın başlarında yeni bir kurabiye duyurulduğunda çoğu gün sabah 10'dan önce tükeniyordu. Öğleden sonra ikramlarını seven biri olarak, bir tanesini ele geçirmem biraz zaman aldı – son partiyi Salı günü sabah 9'da aldım – ama buna fazlasıyla değdi. Bunlar mısır unundan yapılan ve üzerine karabiberli yaban mersini reçeli eklenmiş iki yumuşak kurabiye. Bu yazın şarkısı!

Fıstık ezmesinden daha iyi

Ancak sezonun yeni favori kurabiyem susamlı ve çikolatalı kurabiye Pan Pan Şarap ŞarapGündüzleri bir fırın ve geceleri bir şarap barı olan , Şubat ayında Greenpoint'te açıldı. Temel olarak, şimdiye kadar tattığınız en iyi fıstık ezmeli kurabiyenin susamlı versiyonu, ortası kalın, karamelize ila neredeyse yanmış alt kısmı ve siyah beyaz susamla kaplanmış hali.

Klasik

Ve birçok “normal insan” için mükemmel kurabiye muhtemelen kenarları çıtır ve içi çiğnenebilen basit bir çikolata parçacıklı kurabiyedir. Peki, bunu alabilirsin! Doğrudan Ocak ayında açılan ve gün boyu kurabiyelerin pişirildiği East Village From Lucie fırınına gitmek isteyeceksiniz. Çikolatalı kurabiyeyi bu şekilde hayal edersiniz: yumuşak, tereyağlı ortası çikolata parçacıkları (dört farklı tür) ve üstüne cömert bir tutam pul pul tuz. Eğer destekleyebileceğiniz bir çerez değildir. Sana ne söyleyeceğimi gerçekten bilmiyorum.

Şimdilik bu kadar millet; Nikita'yı gelecek hafta geri alacaksınız!

Bültenin geçmiş sayılarını buradan okuyun.

Okuduklarınızı beğendiyseniz lütfen başkalarına da tavsiye etmeyi düşünün. Buradan kayıt olabilirsiniz.

Herhangi bir geri bildiriminiz var mı? Wheretoeat@Haber adresinden bize bir mesaj gönderin.

NYT Food'u TikTok'ta ve NYT Cooking'i Instagram, Facebook, YouTube ve Pinterest'te takip edin.