NYC'de inanılmaz derecede iyi yumuşak servis dondurması

Leila

Global Mod
Global Mod
Belki on yaşımdayken babama yetişkin olmanın nasıl bir his olduğunu sordum. Bunu düşündü ve sonra şöyle bir şey söyledi: “İçten içe aynı şekilde hissediyorsun, sadece daha büyüksün.” O zamanlar bu benim için hem rahatlatıcı hem de rahatsız ediciydi ve bugün de öyle olduğunu anlıyorum. doğru yani.

Demek istediği bu değildi ama diğer geçişler kadar iyi hissettiriyor: Her zaman, dondurma kamyonu müziği dinlemenin heyecanını eninde sonunda kaybedeceğimi beklemiştim. Mister Softee'yi her gördüğümde durup çantamın içindekileri yere atıp sanki ATM'deymiş gibi para alıyorum… ama bazen yapıyorum!

Sorun şu ki, canınız istediğinde dondurma kamyonunu çağıramıyorsunuz ve McDonald's'ın dondurma makinesi, herkesin bildiği gibi, her zaman çalışmıyor gibi görünüyor. İşte burada, çocuksu mucizelere ilham verecek, kasabada birkaç yumuşak servis dondurma lezzeti var, sans bell.

Tropikal bir Güney Asya girdabı

Her ziyarette Malayca bir ziyafet gibi geliyor. Cobble Hill, Brooklyn'de olduğu için pek çok çocuk günlük kamptan sonra fincanlar ve dondurma külahlarıyla dinleniyor. Malai'de her zaman değişen yumuşak servis dondurması vardır; geçmişte Parle G bisküvileri, kahve kakule ve son zamanlarda safran ve fıstık vardı. Döndürüldüğünde Kesar Pista olarak bilinen klasik bir Hint kombinasyonu oluşturur. Artık ağustos ayının sonuna kadar tek başına ya da toddy olarak Mango ve Hindistan Cevizi var. Ne yapacağını biliyorsun.

268 Smith Caddesi (Degraw Caddesi)

Dondurma tuzu (ve zeytinyağını) sever

Yaz aylarında, tanınmış bir yumuşak dondurma tutkunu olan annem, şehre gitmeden şehre gelemez. Yumuşak taraf NoLIta'da. Bir çizgi olsa bile, üzerine bal, çimenli zeytinyağı ve deniz tuzu eklenmiş, tehlikeli derecede yüksek vanilyalı dondurma girdabından oluşan resif için buna değeceği konusunda ısrar ediyor. Ben de fıstıklı bir kızım ve onu sadece bir tutam tuzla – bir fincan içinde lütfen – yemeyi tercih ediyorum, böylece patilerimin ıslanmasını önlemek için zamana karşı savaşmak zorunda kalmıyorum.

51 Spring Caddesi (Dut Caddesi)

Sonunda kiraz zamanı geldi

Pizza ve dondurma! Mükemmel bir şekilde bir araya gelen iki harika lezzet ve her ikisi de özellikle iyi Aslan Williamsburg, Brooklyn'de, restoranda ve yan taraftaki dilim dükkanında yumuşak servis dondurmanın bulunduğu yer. Yumuşak servis aroması mevsimsel olarak değişir, ancak genellikle bir girdaptır ve her zaman lezzetlidir. Hoşlanmayı beklemediğim tatlar bile (ilkbaharda Concord üzümü ve fıstık) bir ay süren bir takıntı haline geliyor. Şu anda siyah kiraz ve mascarpone, biraz da zeytinyağı ve pul pul tuz, sert çekirdekli meyve mevsimine (yılın en iyi zamanı) uygun bir kombinasyon.

123 Havemeyer Caddesi (Büyük Cadde)

Soya! Sos! Karamel!

İşte bir ipucu: siz de yapabilirsiniz FildişiFlatiron Bölgesi'nde barda durun, bir kokteyl alın ve bir fincan yumuşak dondurma sipariş edin. Menüde yalnızca Kore Kasap Bayramı tadım menüsünün bir parçası olarak listeleniyor, ancak alakart olarak mevcut olduğunu bir kez daha doğruladım. Yumuşak servis, hafif, sütlü bir vanilyadır ve gerçekten olağanüstü soya sosu karamelinin temelini oluşturur. En son yediğimde, iki tür insan olduğunu öğrendim: her dondurma ısırığıyla biraz karamel alan sıradan insanlar ve onu dondurmaya kuvvetlice karıştıranlar (öhöm, Priya Krishna). Büyüleyici.

16 Batı 22. Cadde (Beşinci Cadde)

Susam iki şekilde

Chelsea Market'teki aşırı uyarıcı sahneden kaçınmaya çalışıyorum, bu yüzden uzun zamandır oradayım Tohum + değirmenvegan tahinli yumuşak servis, her ne kadar benim tarzıma uygun olsa da. (En yakın arkadaşım bir keresinde benim hakkımda bir izlenim bırakmıştı ve düşünebildiği tek şey “Ben Becky'yim ve Tahini seviyorum.” Tanınmak sevilmektir.) O zamandan beri senin de burada olduğunu öğrendim. 15. Cadde'deki Seed+Mill'in doğrudan girişi ile kaostan çıkın ve yulaf sütlü yumuşak servisli dondurma için doğrudan tezgaha gidin, üstüne ufalanmış helva ve biraz tahin ekleyin. Çılgın, kremsi, mutlu, muzaffer… yaz!

409 Batı 15. Cadde (Dokuzuncu Cadde)