Okurlarımızın dünya çapındaki favori pizzacıları

Leila

Global Mod
Global Mod
Zaferler

İttifak, Ohio

Sosis ve mantar

İnce kabuklu ve kare kesimli paket pizzadır. Alt kısmı çıtır değil, küçük kareler köşeler hariç katlanabilir. Üst malzeme sos ve peynirin arasına gelir. Sosun, uzun süre veya hiç pişmediğini gösteren güçlü bir asiditesi var; Bol rezeneli sosis parçaları doyurucu bir bitiş sağlar. Pizzanın sıcaklığını koruyan bir kese kağıdı içinde geliyor. Memleketim Pizza 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyor.

Alan Matthys, St. Petersburg, Florida.

keşiş

Kyoto, Japonya

Dağ çiftliğinden Japon sebzeleri ve margarita

Kyoto'yu çevreleyen bir dağın yamacında sessiz ve mütevazı bir konum. Akşam yemeği omakase tarzında sake ile servis edilir. Şef Yoshihiro Imai ve personel çok dikkatli, özverili, mütevazı ve yetkin. Yemeğin her yemeği olağanüstüydü. Ekmek ve kabuk gevrek ama yumuşaktı. Hayatımın en güzel yemeği.

Şafak Burau, Somerville, Mass.

Pan de la Chola

Miraflores, Peru

Kiraz domates, mozzarella peyniri, rendelenmiş sarımsak ve taze fesleğen ile Pizza Pomodoro

İnanılmaz ekmek, pizza ve taze içeceklerin tadını çıkarırken dizüstü bilgisayarınızın başında saatlerce oturabileceğiniz, geniş ama davetkar üç katlı endüstriyel alan. Pomodoro pizzasını seçtim çünkü çok basit ve tanıdıktı, ancak her şeyin ne kadar iyi bir araya geldiğine ve kabuğun altın rengi kahverengi ve çiğnenebilir bir durumdan havadar ve kavrulmuş bir hale nasıl dönüştüğüne hayran kaldım. Domatesler küçük tatlı topaklara dönüştü ve sarımsak yağı birikintileri peynirin üzerine yayıldı. Peru'da böyle bir pizza bulmayı hiç beklemiyordum!

Kozmo Kralı, Seattle

Anne Jamma

Rio de Janeiro

Toskana, Toskana sosisi, buffalo mozzarella peyniri, domates sosu, parmesan ve karabiber ile

Seçtiğim pizza yanıltıcı çünkü oldukça sade görünse de lezzetlerin karışımı bunu telafi ediyor. Her biri farklı bir pizza sipariş etmek ve her şeyden biraz denemek için bir grupla birlikteyseniz tavsiye ederim. Ayrıca meze ekmeği ve sos hakkında bilgi alın.

Amber Turner, Ashford, İngiltere

Lavana

Kigali, Ruanda

Mavi Mantar, sotelenmiş mantar, karamelize soğan, yerli mozzarella peyniri, mavi peynir, trüf yağı ve beyaz sos ile