Patlıcan hayranları için muhteşem bir borani banjan tarifi

Leila

Global Mod
Global Mod
Son zamanlarda en popüler ve sık sık tekrarlanan Haberler Yemek tariflerimin önemli bir kısmının patlıcan bazlı olduğunu fark ettim. Kay Chun'un patlıcan dal ve patlıcan adobo'su, Alexa Weibel'in patlıcan caponata makarnası ve Eric Kim'in bu muhteşem üçlüsü var: gochujang sırlı patlıcan, bulgogi patlıcan, patlıcan parmesan. Bu tarifler, bu çok güvenilir sebzeyi alıp ona harika bir tat katıyor; patlıcanın esas olarak yumuşak ipeksi dokusunu sağlıyor – yılın herhangi bir zamanında kazanan bir formül.

Ama özellikle de patlıcan mevsimi gelmişken, patlıcanın biraz daha parlamasını sağlayacak tariflere yöneliyorum, özellikle de çiftçi pazarındaki masalar sıkı, parlak çeşitlerle dolu olduğundan: çizgili grafitili patlıcan, dolgun, lavanta Rosa Bianca , Patlıcanlar, tatlı küçük masal patlıcanları.

Zainab Shah'ın yeni tarifi için bir kucak dolusu daha ince Japon patlıcanı alıyorum. Borani Banyanveya Afgan usulü yoğurtta patlıcan. Burada patlıcanların ıslatılmasına veya tuzlanmasına gerek yok, dilimler sadece kısa süre kızartılıp sarımsaklı yoğurda batırılıp üzerine hızlı baharatlı domates sosu, nar taneleri ve nane serpiliyor. Zainab, “Soğuk tadı daha da güzel olan bu yemeğe ikinci bir porsiyon alın” diyor. Dışarıdaki sıcaklık göz önüne alındığında: evet, lütfen ve kesinlikle.

Önerilen tarif

Borani Banjan (yoğurtlu Afgan tarzı patlıcan)

Tarifi görüntüle →

Çiftçi pazarımın hemen yanında bana konserve limon, harissa, baharat ve bir insanın kullanabileceğinden daha fazla zeytin sağlayan bir Orta Doğu mağazası var. Korunmuş limonlar ve zeytinler Nargisse Benkabbous'tan geliyor Haftalık tavuk tagineve eve getirdiğim tatlı, limonlu ve biraz da acı siyah limonlar bu yeni filmde başrolde olacak Siyah limon somonu Yotam Ottolenghi'nin tarifi.

Marketlerde şeftali ve domates bulunmaktadır. Benim için henüz zirveye ulaşmadılar ama yine de Alexa Weibel'in güzelleri için biraz alacağım Domates ve şeftali salatası. Onunla birlikte servis edilen çırpılmış keçi peyniri – yani keçi peyniri (veya beyaz peynir), krema ve limon kabuğu rendesi ile birlikte bir mutfak robotunda bulut benzeri bir kütle oluşturmak üzere döndürülür – gerçek bir ziyafettir ve ben öyle olmayan her şeyi zenginleştirebilirim. – okuyucum Ashley'nin önerdiği gibi, biraz ballı harika bir meyve.

Haziran, temmuz ve ağustos aylarında herhangi bir yemek pişirme bülteninde kabak tarifi yayınlamamanın yasa dışı olduğundan oldukça eminim. İşte Kay Chun'unki Kavrulmuş Kabak Makarna Salatasıiki kilo kabak kullanılıyor. Caponata benzeri ekşi tatlılık patlamaları sağlayan eklenen kuru üzümleri seviyorum.

Güzel alışverişimle pazardan eve döndüm, bu da atıştırmalık zamanı anlamına geliyor. Domateslerimden biri büyüyor Abone olmak (ızgara peynirli ve Hint soslu sandviçler), Jan Braai'den bir tarif, Sheela Prakash tarafından uyarlanmıştır. Izgara, tereyağlı ekmek arasında tatlı meyve turşusu, ince dilimlenmiş soğan, keskin kaşar ve domates? Tamamlamak.

Ve bu gecenin tatlısı: Yossy Arefi'nin bereketli, güzel Yaz meyveli kurabiye. Temel olarak, tüm meyveli kurabiyelerimin olmasını istediğim boyutta olan, büyük boy bir meyveli kurabiye.