Pazar günü için yan biftek tarifi

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Ünlü bir New York rüyası vardır: Dairenizde fazladan bir oda keşfedersiniz ve bu, en azından bu alana alışana kadar hayatınızı değiştirir. Yakın zamanda bunun bir versiyonunu uyanık hayatımda deneyimledim. Erken kalktım, duş aldım, giyindim ve işe gittim. Eşim yatakta kıpırdandı ve ne yaptığımı sordu. Ona işe gideceğimi söyledim. Şöyle dedi: “Bu Pazar.”

Ne? Sonrasında bütün gün çok keyifli geçti: çifte kahvaltı için De Hot Pot'a gezi; bir diğeri kahramanların gölgede yemek yiyebileceği Lioni'ye; öğleden sonra takılmak için sahile giden bir başkası.

Böyle büyülü ve beklenmedik bir günde akşam yemeği için ne pişirmelisiniz? Salsa verde salatası ile yan biftek (yukarıda), lütfen, etler yumuşayana kadar ızgarada pişirin ve marulun kalpleri kenarlarda hafifçe yansın. Üzerine gezdirilen nane-maydanoz sosu, kapari ile tatlandırılmış ve beyaz peynir ile tuzlanmış, özellikle vaktinizin olacağını beklemediğiniz bir gecede en iyi yaz yemeklerinden biri. Benimle gel!

Önerilen tarif

Salsa verde salatası ile yan biftek

Tarifi görüntüle →

Pazar gününü ayırdıktan sonra haftanın geri kalanına geçebilirsiniz. …

Pazartesi

tarifimi beğendim Bulgogi usulü tofu çünkü bu bir tarif değil, daha ziyade bir ipucu, marul yapraklarına sarılı baharatlı, çıtır tofu nugget'larından oluşan bir akşam yemeğini kimchi, pirinç ve anında hayal edeceğiniz bir dip sos ile bir araya getirmek için kaba bir rehber: ssamjang, Sherry sirkesi, gochujang ve biraz nötr yağ. Göreceksin!

Salı

Muhtemelen hafta boyunca sosisli sandviç partisinden daha iyi bir şey yoktur. Eric Kim'in tarifine başvuruyorum Chicago tarzı sosisli sandviçler ve ailemin sosisleri bahçede kendi yeteneklerine ve zevklerine göre yetiştirmelerine izin verdim. Benim için ekstra kereviz tuzu var!

Çarşamba

Nargisse Benkabbou'nun yeni tarifi beni heyecanlandırıyor Likama'da lahana salatası ile kızartılmış somon balığı. “Likama” Fas Arapçasında baharat anlamına gelen bir kelimedir; bu durumda kimyon ve kişnişin yanı sıra zencefil ve kırmızı biber anlamına gelir. Karışım, şeritli bademli taze ve çıtır bir salata ile harika bir şekilde birleşen somon filetosunu tatlandırıyor. Nargisse, güzel görünen salatada kırmızı ve yeşil lahana karışımını istiyor. Ancak Çarşamba akşamı yalnızca birini veya diğerini kullanacağım.

Perşembe

Dan Pelosi yeni tarifine biraz limonlu lor ekliyor Primavera makarnasıve bu, yumuşak, çıtır sebzeleri tamamlayacak şey. Her şeye rendelenmiş Parmesan ve taze doğranmış otlar serpin, Le Cirque'de olabilirsiniz.

Cuma

Ve haftayı Melissa Clark'ın ev yapımı, zarif tarifiyle sonlandırabilirsiniz. Sıcak tereyağlı domatesli tavadan tavuk butları. Domatesleri etin yanında pişirmek, böylece tüm işlenmiş yağı ve aromayı emerler, tipik Melissa'dır: aşırılığın ölçülü olması, iyinin israf edilmemesi, lezzetliliğin kutlanması.

Bu hafta Haberler Cooking'de yemek pişirmenizi bekleyen binlerce tarif daha var. Ancak bunları okumak için bir aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler fırınlarımızın yakıtıdır. Henüz abone olmadıysanız bugün abone olabilir misiniz? Bunun için hepimiz teşekkür ederiz.

Teknolojimizi kullanamıyorsanız, Cookcare@Haber adresine yazmanız yeterli. Birisi sizinle iletişime geçecek. Veya bir konuda şikayet etmek, meslektaşlarımdan birinin mükemmelliğini övmek veya sadece merhaba demek istiyorsanız bana yazabilirsiniz. Bana foodeditor@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Her mektuba cevap veremiyorum. Ama aldığım her şeyi okuyorum.

Bamya ya da kremayla alakası yok ama Paul Doiron'un bu hafta çıkan son Mike Bowditch romanı Pitch Dark'ı okudum: başından itibaren sürükleyici ve rahatsız edici. Maine'in sloganı “Hayat böyle olmalı.” Bowditch'in de aynı şekilde hissettiğinden emin değilim.

Gerilim konusuna gelince, Haberler'ta Alexandra Alter'in şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nde bu türde en çok satan yazar olan Freida McFadden hakkındaki yazısını okuyun.

Washington Post, moda bebek isimlerinin zorbalığını derinlemesine inceledi ve büyüleyici bir sonuca vardı: Bugün sokakta durduğunuz dört erkekten birinin adı “n” harfiyle bitiyor. Büyükbaba Cyril'in sana söyleyeceği gibi her zaman böyle değildi.

Ve son olarak bize “Bye June”u oynayan Smashing Pumpkins geliyor. Yemek yaparken bunu dinle, ben de temmuzda döneceğim.