Somon Nasıl Pişirilir – Haberler

Leila

Global Mod
Global Mod
Benzer nedenlerden dolayı, bulabildiğim zaman çiftlik karidesleri yerine donmuş yabani Meksika Körfezi karideslerini de tercih ediyorum. Dan Pelosi'nin kabak, mısır ve karidesli linguine'si gibi, dondurucumun buzlu okyanusunda somon balığının yanında yaşıyorlar, hafta içi hızlı bir akşam yemeğine hazırlar. Tarifinin anahtarı, sebzeleri çok az pişirmek, böylece bütün ve sağlam kalmaları, doku ve yazlık tatlılık katmaları.

Bitkisel doku spektrumunun diğer ucunda, Yasmin Fahr'ın Sarımsaklı Tavuğundaki kabarmış domatesler ve kırmızı soğanlar, tavada kenarları kavrulur ve piliçlerin kavurucu sıcaklığı altında çökerken kadifemsi bir yumuşaklığa bürünürler. Yasmin, tavuğun kurumasını önlemek için akıllıca otlu, limonlu yoğurtla kaplıyor ve birazını da yanında sos olarak kullanmak üzere saklıyor. Özellikle farklı domates türlerinden oluşan bir karışım kullanırsanız görsel olarak da dikkat çekicidir.

Bir de rengarenk: Dilediğiniz kırmızı, sarı, turuncu biber karışımıyla hazırlayabileceğiniz Ali'nin Fasulyeli ve Yeşillikli Közlenmiş Kırmızı Biberi. Tarifi, ters çevrilmiş fasulye dolması gibi bir şey, beyaz fasulyeler tavanın dibinde koyu yapraklı yeşilliklerle birlikte pişiriliyor. Buradaki en büyük avantaj, biberleri bütün olarak bırakırsanız suyunun buharlaşmaması, bunun yerine konsantre olmaları ve sonunda biraz sirke baharatlı bir kontrast oluşturmasıdır.

Belki daha az renkli ama bir o kadar da inanılmaz lezzetli olan, Andrea Nguyen'in Çin klasiği olan Mapo Tofu'su. Fermente biber fasulyesi ezmesi, Sichuan karabiberleri ve fermente siyah fasulye birçok Asya mağazasında mevcuttur. Tüm malzemeler bir araya geldiğinde, derinliği, heyecanı ve bol miktarda karıncalanma, ağız uyuşturan baharatlılığı olan 30 dakikalık bir yemektir.

Muhtemelen tatlılara olan büyük sevgim nedeniyle, iflah olmaz bir kurabiye hamuru krakeri olduğumu tahmin edebilirsiniz – yani bir parça çikolatalı kurabiye hamuru hazırlıyorum ve sadece yarısı fırına veriyorum. Ancak çok fazla çiğ hamur (yumurta, çiğ un) tüketmek riskleri de beraberinde getirir. Melissa Knific, yenilebilir kurabiye hamuru tarifiyle korkmadan atıştırmayı mümkün kıldı. Klasik Tollhouse hamurunun esmer-şekerli, acı-tatlı çekiciliğine sahip ama hiçbir dezavantajı yok. Ancak pişirmeye çalışmayın; en yapışkan türden anında tatmin için yapılmıştır.