Soya soslu ve baharatlı kaju fıstıklı ızgara tavuk, beş yıldızlı okuyucuların favorisi

Leila

Global Mod
Global Mod
Günaydın Julie Powell, Julia Child'ın Fransız Aşçılık Sanatında Ustalaşmak adlı çalışmasını tamamlayarak yemek yapmayı öğrendi; bu çabayı bir blogda belgeledi ve daha sonra kitap ve ardından film haline geldi.

İlk günlerimde Chris Schlesinger ve John Willoughby'nin Let the Flames Begin filmiyle benzer bir yürüyüşe kalkıştım ama bu, bırakın Hollywood filmini, ne bir blog ne de bir mutfak bildungsromanıyla sonuçlandı. Yine de ateşin üstesinden gelmeyi çok iyi başardım. Kitabı pratik yapmak için kullandım ve sonra (belki?) Amerikan ızgara sanatında ustalaştım ve bunun bana verdiği güven, sonunda tariflerden sapmama, onları uyarlamama ve sonunda onları kendime yakın hale getirmeme izin verdi.

Soya Soslu ve Baharatlı Kaju Fıstıklı Izgara Tavuk Budu tarifi (yukarıda) en sevdiğim örneklerden biri; Schlesinger ve Willoughby'nin yüzyılın başlarında geliştirdiği bir meze yemeğinin uyarlaması. Derisiz et, orta ateşte güzelce kızartılır ve üzerine güzel bir parlaklık kazandırmak için üstüne zencefil soya sosu ve esmer şeker eklenir.

Önerilen tarif

Soya sosu ve baharatlı kaju fıstıklı ızgara tavuk butları

Tarifi görüntüle →

Tavuğu genellikle yeşil salatayla, yanında beyaz pirinçle ve doku ve ısı için bol miktarda Sriracha'da kavrulmuş kaju fıstığıyla servis ediyorum. Ancak aynı zamanda kıyılmış marul, biraz mayonez ve bir o kadar da kaju fıstığı ile bir po'boy yemeğini özgürce bir araya getirebilirsiniz. Bu, hafta sonuna harika bir son ve Pazar korkularıyla savaşmak için doğru yemek.

Haftanın geri kalanına gelince. …

Pazartesi

Öğütülmüş kimyonun sıcaklığı ve hafif narenciyesi, Hetty Lui McKinnon'un Tavada Kızartılmış Yeşil Fasulye ve Kimyonlu Mantar tarifinde güzel bir şekilde sergileniyor. Süpermarketteki olağan mantarlarla iyi gider ve istiridye ile gerçek bir ziyafettir.

Salı

Lidey Heuck'un klasik ton balığı eriyiği tarifinde, yeşil salatalı bir akşam yemeği için yeterince süslü bir sandviç yapmak için doğranmış kornişonlar, tam tahıllı hardal ve ekstra keskin çedar kullanılır. Lidey eriyikleri dışı tereyağlı olarak yapıyor. Sandviçin daha da kızarması ve olağanüstü çıtır olması için bir parça mayonez ekliyorum.

Çarşamba

Yine Hetty! Fıstık Soslu Tofu Bitki Salatası'nın yeni tarifini çok seviyorum, özellikle de şekerli bezelye piyasadayken. Sebzeliğinizdeki tüm bitkileri kullanın: özellikle nane, kişniş ve fesleğen. Ve bir çorabın üzerine gezdirebileceğiniz ve yine de güzel bir yemek yiyebileceğiniz iki malzemeli sosu eksik etmeyin.

Perşembe

Christian Reynoso'nun çıtır karidesli tacos için hazırladığı yeni tarifin tempura benzeri kabuğunun yanı sıra üstüne serpiştirilmiş chipotle kremasının dumanlı sıcaklığı hoşuma gidiyor. Dilimlenmiş lahana ve sıcak tortilla ile eşleştirdiğinizde, zihnin Baja'sına taşınacaksınız.

Cuma

Ardından hafta sonuna Millie Peartree'nin yanık meşe yerine füme kırmızı biber kullanan Fırında Pişmiş Barbekü Kaburga tarifiyle başlayabilirsiniz. Eti cilalamak için ticari barbekü sosunu da kullanabilirsiniz. Ama ben 10 dakikada kendiminkini yapıyorum ve size de aynısını yapmanızı tavsiye ediyorum.

Bu hafta Haberler Cooking'de binlerce tarif daha sizi bekliyor. Evet, bunları okumak için aboneliğe ihtiyacınız var. Abonelikler tüm bu çabayı mümkün kılar. Henüz abone olmadıysanız bugün abone olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Teknolojimizle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Bize Cookcare@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Birisi sizinle iletişime geçecek. Ya da bize roket göndermek istersen ya da güzel bir şey söylemek istersen bana yazabilirsin. Bana foodeditor@Haber adresinden ulaşabilirsiniz. Her mektuba cevap veremiyorum. Çok sayıda mektup var. Ama aldığım her şeyi okuyorum.

Aslında bunun şoför tavaları ya da çaydanlıklarla alakası yok ama geçen hafta Avustralyalı yazar Peter Temple'ın mükemmel Jack Irish romanlarından bahsettiğimde, gelen kutum Guy Pearce'ın başrolde olduğu TV dizisini izleme önerileriyle doldu. Teşekkür ederim!

Yürek parçalayıcı: Times'ın Yerel Soruşturmalar Bursu ile çalışan Baltimore Banner muhabirleri Alissa Zhu, Jessica Gallagher ve Nick Thieme'nin artan aşırı doz ölümlerine karşı Baltimore'un tepkisinin incelendiği bu inceleme.

Ayrıca Geoff Edgers'ın, Kansas City Senfoni'deki işini kaybeden, yükselen siyahi klasik müzik yıldızı Josh Jones hakkındaki Washington Post makalesini de okumalısınız. Sessizce gitmeyecek.

Ve son olarak bugün Gilbert Baker'ın 72. doğum günü olacaktı. Kendisini “eşcinsel Betsy Ross” olarak tanımlayan Baker, 1978'de ilk gökkuşağı bayrağını dikti. Onur Ayı kutlu olsun. Gelecek hafta geri döneceğim.