Yanlışlıkla biriktirdiğiniz konserve siyah fasulyeleri ne yapmalısınız?

Leila

Global Mod
Global Mod
Birkaç hafta önce, içimdeki istifçi, “nohut korkusu” hakkında bir haber bülteni yayınlayarak içinizdeki istifçiden empati kurmaya çalıştı – nohutun biteceği korkusuyla her alışverişe gittiğinizde yanınızda bir kutu sigorta getirme dürtüsü. Gelen kutuma bakıldığında çoğumuzun istifçilik içgüdülerimizle mücadele etmekte zorlandığımızı söylemek doğru olur.

Bir okuyucu olan Claire, bir e-postada “Bunun iyi bilinen bir fenomen olduğunu bilmek ilginizi çekebilir” diye yazdı. “Pek çok odak grubuna liderlik eden pazar araştırmacısı bir arkadaşım bana bundan yıllar önce bahsetmişti. Bu her zaman olur; buna 'kilerdeki ölü nokta' adını verdi. Herkesin bir tane vardır ve her zaman farklıdır, ancak her zaman rastgele bir temel öğedir.

Uzun bir süre boyunca kırmızı mercimek Claire'in kör noktasıydı: “Poşet dolusu onlardan.” Ve e-postalarında ve Instagram yorumlarında birkaç başka malzeme daha çıkıyordu: konserve domates ve domates salçası, hindistancevizi sütü ve siyah fasulye, siyah fasulye, siyah fasulye. fasulye .

İşte her türlü konserve domatesle neler yapabileceğiniz, domates salçasını nasıl tüketeceğiniz ve konserve hindistan cevizi sütünüzü nasıl tüketeceğiniz.

Ama siyah fasulye tariflerine ihtiyacınız var. Ali Slagle'ın vegan hindistancevizi-zencefil siyah fasulyesi, üstüne bir avuç ezilmiş muz cipsi ve bol miktarda limon kabuğu rendesi, son alışverişlerinize yer açmak için kilerden birkaç konserve ürünü çekecek. Sana pilav ve fasulye yapmanı söylememe gerek yok ama belki de sana Alis'e söylemeliyim Güveç Kuru fasülye pilav?

Sarah Copeland'ın siyah fasulye, avokado ve turp peynirli irmik için vegan ikameleriyle tamamlanan beş yıldızlı tarifi, yeterince yumurta aldığımda kahvaltıda yemek istediğim şey. Ve Ali'nin hafta boyunca konserve siyah fasulye, konserve kavrulmuş domates ve adobo soslu konserve chipotle içeren fasulyeli ve peynirli enchiladalarını stoklayın. Kileriniz ona neyin çarptığını anlamayacak.

Soslu siyah fasulyeli peynir ezmesi, avokado ve turp

Bu tarife göz atın.

Bir tarifin mutlaka siyah fasulye eklemenizi gerektirmesi gerekmez. Yewande Komolafe'nin fasulye, taze soğan ve limonlu karamelize muzları çeşitlilik için mükemmeldir. Beyaz fasulye, cannellini fasulyesi, börülce veya tereyağlı fasulye öneriyor. 3. Adımda, konserve siyah fasulyeleri ocakta soğan, kırmızı biber ve zeytinyağıyla hafifçe ısıtıyorum, ardından üzerine koymadan önce hafifçe soğumalarını sağlıyorum. limon suyu ve limon kabuğu rendesi) karıştırın ve tarifin geri kalanıyla devam edin.

Muz ailesinden bahsetmişken: “muz güvensizliği” ile beni güldüren Laura'nın son okuyucu notuyla veda ediyorum; evinde her zaman iki taze muz bulundurmak zorundadır.

“Nohut korkusu, muz konusunda güvensizlik – konu evde her zaman belirli malzemeler bulundurmak (veya bunların olup olmadığını asla hatırlayamamak) olduğunda tuhaflıklarımızı kabul edelim!”

Fasulye, taze soğan ve limon ile karamelize plantain

Bu tarife göz atın.

Sadece bir şey!

Haber Magazine'de yayınlanan “Tavsiye Mektubu” yazılarının büyük bir hayranıyım. Bunlar, kendinizi özdeşleştirebileceğiniz sıradan takıntılara ve meraklara övgü niteliğindeki küçük ilahilerdir. Arada sırada okuyucuları mutfağa götürüyorlar. Daha bu hafta, Sarah Khan boşanma ve “altmış yıl boyunca Güney Afrika Hint mutfağının kesin rehberi olarak kabul edilen” Indian Delights yemek kitabı hakkında yazdı. Nisan ayında Iva Dixit yemek yapmayı asla öğrenemeyeceğine dair bir savunma yazdı. Geçen yıl Raksha Vasudevan, Danimarka kurabiye kutusunun göçmen ailelerinde her yerde bulunduğunu yazdı.

Ancak Sam Anderson'ın 2021'de çıktığında “Cips Yemeyi Tavsiye Ediyorum” makalesini kaçırmıştım. Meslektaşım Krysten Chambrot yakın zamanda bunu bana gönderdi ve o zamandan beri onu birkaç kez okudum. Pandemi dönemindeki can sıkıntısını ve Cool Ranch Doritos yemenin dizginsiz neşesini çok güzel bir şekilde yakalıyor: “Öne yaslanın, bu kusursuz buketi içinize çekin: kavrulmuş mısır, dopamin, Amerika, üzüntü!”