Yaz menüsü için kuzu burger, salata ve kek tarifi

Leila

Global Mod
Global Mod
Yaz aylarında yemek pişirmek bir esinti olmalı ve bir angaryadan çok keyif vermeli. Bu yüzden basit tutun. Basit bir salata, ızgarada pişirilecek bir şeyler, ev yapımı meyve tatlısı yapın. Hazırlamanıza yardımcı olacak birini bulabilirseniz daha da iyi.

Taze yaz ürünleri içeren bu menünün hazırlanması kolaydır ve canlandırıcı, hafif ve lezzetli bir yemekle sonuçlanır.

Tamamen yazlık bir meze için bu rendelenmiş kabak salatasını düşünün. Fikir, çok ince dilimlenmiş, çok taze kabakları veya diğer yaz kabaklarını tuz, limon suyu ve zeytinyağıyla hafifçe soslamak ve bol miktarda fesleğen, nane ve ufalanan, kremsi beyaz peynirle tamamlamaktır. Son derece ferahlatıcıdır ve kısa sürede hazırlanabilir. Renkli bir süsleme için kabak çiçeği şeritlerinin yanı sıra latin çiçeği veya kadife çiçeği gibi diğer yenilebilir çiçekleri de ekleyebilirsiniz.

En lezzetli yaz kabağını çiftçi pazarında bulabilirsiniz. Çok küçük ya da çok büyük olmayan, parlak, pürüzsüz ve kusursuz örnekleri tercih ediyorum. Dikkat etmeye değer.

Sıcak havalarda öğle veya akşam yemeğinde rahat bir ana yemek olarak, Doğu Akdeniz'den ilham alan bu baharatlı, tahin soslu kuzu burgerleri seviyorum.

Kuzu tabanını hazırlamak hiç sorun değil: acı biberi, baharatları, sarımsağı ve zeytinyağını yarım kilo öğütülmüş kuzuya yoğurmanız yeterli. Karışımı mümkün olan en ince küçük köftelere bastırın ve sıcak kömürlerin üzerinde her iki tarafı da üçer dakika hızla ızgarada pişirin veya isterseniz sıcak bir dökme demir tavada zeytinyağıyla kızartın. (Köfteler orta ateşte kızartılır ancak sulu kalır.)

Burgerlerin üzerine az önce hazırladığınız sarımsaklı tahin sosundan bir parça ekleyin. Domates dilimleri ve avokadonun yanı sıra birkaç dilim közlenmiş biber eklemeyi seviyorum. Kızartılmış pidelerde harika bir tada sahipler, ama aynı zamanda rulo halinde de en iyi tadı veriyorlar.

Tatlılar söz konusu olduğunda meyveli tatlıların tüm yıl boyunca iyi bir seçim olduğuna inanıyorum. Ancak özellikle çok fazla meyve ve sebzenin olduğu yaz aylarında. Bir parçalanma aynı zamanda basit ve lezzetlidir.

Dürüst olmak gerekirse, piyasada kayısı bulunmayana kadar bu menü için aklımda kayısı vardı. Bu yüzden onun yerine olgun mango kullandım. Başkalarının yaptığını bilmeme rağmen, daha önce hiç pişmiş mango yemeye cesaret etmemiştim. Tek (iyi) deneyimlerim çiğ, olgun mangolar ve yeşil mango salatasıydı. Mangoların, bir avuç meyve olsun ya da olmasın, gerçekten mükemmel bir parçalandığını bildirmekten mutluyum.

Ancak bir parça kek yapmayı beceremiyorsanız, emin olun ki bir tabak dilimlenmiş sulu mango da mükemmel bir yaz tatlısıdır.