Yaz yemeklerinizi fesleğen pesto ile nasıl güzelleştirebilirsiniz?

Leila

Global Mod
Global Mod
Yıllar önce yıllığıma HAGS'ı ilk yazan kişiye: Teşekkür ederim. O zamandan beri bu görevi ciddiye aldım ve her yıl kendimi hayal edebileceğim en güzel yazı geçirmeye adadım. Ve bununla birlikte biraz endişe de geliyor: Henüz yaz yapılacaklar listemden tek bir aktiviteyi bile sildim mi? Zamanım mı tükeniyor?

Belki birçoğumuz bu kısacık mevsimi en iyi şekilde değerlendirme ve mümkün olduğu kadar uzun süre kendiliğindenlik ve özgürlük ruhumuzu somutlaştırma konusunda baskı hissediyoruz. Neyse ki, yaz mevsimini mutfakta en iyi şekilde değerlendirmenin ve bunun faydalarından sonbahar ve kış aylarında da yararlanmanın bazı kolay yolları var.

Bunun nereye varacağını biliyorsunuz: Mevsimsel pestoyu yapıp dondurmanın zamanı geldi. Taze püremi bir buz tepsisine bölüştürüp dondurucuya (ve ardından dondurulmuş fermuarlı torbalara) yerleştirmeyi seviyorum. Her küçük blok, yoğun bir hafta içi günde hızlı bir şekilde pişirilen tek bir makarna porsiyonu için ideal boyuttadır. Florence Fabricant'ın ilk kez 1986'da Haber için yayınladığı basit bir fesleğen pesto, neredeyse her yemeğe yaz lezzeti katmanın çok yönlü bir yoludur.

Fesleğen Sosu

Bu tarife göz atın.

Şimdi, taze hazırlanmış pestonuzu Vallery Lomas'ın kiş benzeri domatesli tartında, daha da taze fesleğenle veya Alexa Weibel'in ricotta ile kavrulmuş domatesli tartında kullanarak HAGS niyetinizi ikiye katlayın. Daha sonra, dondurucu zulanızı Alexa'nın hızlı beyaz fasulyesi ve kereviz ragusunu doldurmak için kullanabilir veya Kay Chun'un lahana ve makarna sebzeli çorbasına karıştırabilirsiniz.

Ancak pestonuzu yaparken kendinizi fesleğenle sınırlamayın. Maydanoz ve frenk soğanı (Kay'ın Frenk Pestolu Patates Salatası için), roka (Martha Rose Shulman'ın Roka Pesto'su için), kişniş (Susan Spungen'in Pesto'lu Bütün Kavrulmuş Karnabahar için) veya lahana (Ali için) olsun, sahip olduğunuz otları ve yumuşak yeşillikleri kullanın. Slagle'ın vegan lahana pestolu makarnası).

Daha klasik bir Pesto Genovese'yi fesleğen, çam fıstığı, sarımsak, rendelenmiş peynir ve yağla değiştirme olanakları görünüşte sonsuzdur. Çam fıstığı yerine badem, ceviz, antep fıstığı veya kabak çekirdeği kullanın; Peyniri atlayın ve onun yerine kaju fıstığı gibi fındık kullanın. Her ne kadar makarna salatalarından nefret etsem de (biliyorum, biliyorum), Andy Baraghani'nin pesto benzeri bir sos içeren ve bunun yerine miso kullanan ekstra yeşil, kar bezelyeli makarna salatası için yeni tarifini denemekten heyecan duyuyorum. kremsi tuzluluk için Parmesan (ve fesleğenin yanı sıra ıspanak da içerir).

Pestonuzun yeşil olmasına bile gerek yok. Kavanozda güneşte kurutulmuş domates, domates salçası ve közlenmiş kırmızı biber kullanarak tüm yıl boyunca Pesto alla Siciliana'dan ilham alan Alexa'nın Baharatlı Kırmızı Pesto'sunu yapabilirsiniz.

HAGP (Harika bir pesto yiyin),

Tanya

Sadece bir şey!

İşte cesur bir iddia: Amerika'da pizza hiç bu kadar iyi olmamıştı. Ama gerçek bu. Meslektaşım Brett, geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca odun ateşinde pişirilen pizzacılar “Amerikalılara, genellikle karton kutudan yenen ve her gün yaklaşık sekiz kişiden biri tarafından yenen bir yemekten daha fazlasını talep edebileceklerini öğretti” diye yazıyor. Anderson. Ülke genelinde pizzanın evrimi hakkında ayrıntılara girdi ve 18 eyalette düzinelerce pizza yedi; bunlardan biri “yabani sarımsak, fesleğen ve yakındaki bir ormandan toplanan diğer bitkilerden yapılan pesto ile kaplanmış” unutulmaz bir pizza da dahil. Ben buna harika pesto derim.

Tabii ki, beraberinde bir liste de var: Okumanız, listelemeniz ve keyfini çıkarmanız için Amerika Birleşik Devletleri'ndeki En İyi 22 Pizzacı. Ancak tek bir listenin bu ülkenin veya dünyanın sunduğu harika pizzaların tamamını kapsamayacağını biliyoruz. Bu yüzden sizden haber almak istiyoruz. En sevdiğiniz pizzacı nerede?

Okuduğunuz için teşekkürler ve gelecek hafta görüşürüz.

Bize şu adresten bir e-posta gönderin: theveggie@Haber. Bültenler arşivleniyor Burada. Meslektaşlarımla şu adresten iletişime geçin: pişirmebakımı@Haber Hesabınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa.